2. Други спортове
  3. „Ред Бул” гостува на колоездачен клуб на „Цар Симеон 1898”

„Ред Бул” гостува на колоездачен клуб на „Цар Симеон 1898”

Представители на световноизвестния концерн за производство на енергийната напитка „Ред Бул” гостува в Пловдив на колоездачен клуб „Цар Симеон 1898”.

Целта на посещението бе запознаване на хора от компанията със спортно-състезателната дейност на пловдивския велоклуб и както и лично запознанство с неговите състезатели, треньори и ръководство.

По време на срещата бяха обсъдени възможностите за бъдещо взаимно сътрудничество и съвместна дейност между „Ред Бул” и КК „Цар Симеон 1898”. От такива срещи нашия колоездачен клуб може да има само полза, защото „Ред Бул” отдавна е обвързан трайно със спорта, обясни изпълнителният директор на пловдивския велоклуб Йордан Зашев.

Ръководството на „Цар Симеон 1898” днес изпрати благодарствено писмо до организаторите и домакините на „Обиколката на Тракия” в Турция, в което клубът благодари за доброто посрещане и отличната организация на това състезание. Както е известно в него призовите места обраха все бивши и настоящи състезатели на „Цар Симеон 1898”.

Бившите бегачи на пловдивския велотим Стефан Христов и Георги Георгиев, които сега бягат за елитния турски тим „ЛАССА”, са съответно първи и трети. 25-годишният Христов не само запази лидерството и жълтата фланелка на победител в крайното генерално класиране, но спечели и надпреварата за най-добър катерач. Георгиев пък заслужи зелената фланелка за първото място в крайното класиране за най-активен бегач.

Националът на „Цар Симеон 1898” Борислав Иванов пък се завърна с бялата фланелка за победител сред състезателите до 23-годишна възраст. Той зае 4-то място в крайното генерално класиране, а съотборникът му Пламен Димов е 7-ми.