2. Други спортове
  3. Седем отбора спечелиха медали на Държавното първенство по художествена гимнастика

Седем отбора спечелиха медали в двете възрастови групи - девойки младша и старша възраст, на държавното първенство по художествена гимнастика, което се провежда в столичната зала Универсиада. 12 медала взеха гимнастичките на клуб Левски, 10 - тези на Илиана-Е-он, 6 - Академик София, 5 - Чар ДКС Варна и по 1 - Олимпия'74 Бургас, ЦСКА и Алегро Търговище

Седем отбора спечелиха медали в двете възрастови групи - девойки младша и старша възраст, на държавното първенство по художествена гимнастика, което се провежда в столичната зала Универсиада, предаде БТА. 12 медала взеха гимнастичките на клуб Левски, 10 - тези на Илиана-Е-он, 6 - Академик София, 5 - Чар ДКС Варна и по 1 - Олимпия'74 Бургас, ЦСКА и Алегро Търговище.

Отборното класиране при девойките младша възраст спечели Левски пред Илиана-Е-он и Олимпия'74 Бургас. Победителка в многобоя е Бистра Старейшинска от Левски, втора Аделина Петкова (Илиана Е-он), а трета Венета Гочева (Чар ДКС Варна).

На отделните уреди Бистра Старейшинска е първа на въже, обръч и топка, а Венета Гочева на съчетание без уред. В отборното класиране при девойките старша възраст на първо място е Илиана-Е-он, пред Академик София и Левски. В индивидуалния многобой златото взе Диляна Боцева от Академик София, а втора и трета са съответно Симона Недялкова (Илиана-Е-он) и Мери-Мика Котканен от Левски.

На отделните уреди Диляна Боцева е първа на въже и топка, на обръч спечели Александра Нушева (Илияна-Е-он), а на бухалки - Грета Христова (Левски). От 15.00 часа стартира многобоят и отборното състезание при жените, а утре от 9.00 часа са финалите на отделните уреди.