2. Други спортове
  3. Спартак Москва се върна към победите

Спартак Москва се върна към победите

Така Спартак прекъсна серията от две пореди загуби в първенството и се изкачи на петото място с 39

Спартак Москва се върна към победите в руската Премиер лига, след като победи у дам с 2:0 последния Енисей в двубой от 24-ия кръг.

Така Спартак прекъсна серията от две пореди загуби в първенството и се изкачи на петото място с 39 точки, а лидер е Зенит с 51. Енисей остана последен с 13, като изостава на цели 6 от предпоследния Анжи.

Победата не дойде лесно за Спартак, като резултатът беше открит едва в добавеното време на първата част, когато се разписа Николай Расказов след асистенция на Луис Адриано. Второто попадение пък падна в 88-ата минута, а негов автор стана Аяз Гулиев. В ролята на асистент отново влезе Адриано. В следващия кръг Спартак гостува на Арсенал в Тула, а Енисей приема Оренбург, като и двата мача са на 25 април.