2. Други спортове
  3. Успех на българската спортна стрелба, завоювахме първа олимпийска квота

Успех на българската спортна стрелба, завоювахме първа олимпийска квота

Състезателката на пистолет Антоанета Бонева зае трето място в дисциплината Спортен пистолет на състезанията от Световната купа в Сидни, Австралия

Състезателката на пистолет Антоанета Бонева от Стрелкови клуб Светкавица с личен треньор Христо Христов завоюва първата олимпийска квота за България в дисциплината Спортен пистолет на състезанията от Световната купа в Сидни, Австралия.

Антоанета зае трето място (587 199.1 786.1) достатъчно за спечелване на право за участие на Олимпийските игри в Лондон 2012. Антоанета показа изключителна стрелба и влезе във финала с 587 т. с три повече пред следващата я YUAN Jing от Китай.

По слабата й трета петица от финала й отреди третото място, което се оказа достатъчно за олимпийска квота. Първа стана Олена Костевич от Украйна с 787.3 т. Другата ни състезателка Мария Гроздева не стреля лошо (580 т.), като само една точка не й достигна за влизане във финала.

Голям успех постигна и състезателят на българският треньор Емил Душанов Томоюки Матсуда от Япония, който спечели и двата златни медала на пистолет на пневматично и малокалибрено оръжие