3. Аарън Рамзи гази наред, Арсенал пречупи Кардиф с 3:0 и дръпна със 7 точки на върха (ВИДЕО+СНИМКИ)

Рамзи вкара два гола и получи овации от феновете на бившия си клуб, Жиру вбеси Венгер като спря да играе при голова атака

Аарън Рамзи продължи страхотната си голова серия и помогна на Арсенал да спечели с 3:0 срещу бившия му клуб Кардиф в Уелс. Рамзи вкара по едно попадение в двете части на двубоя от 13-ия кръг на Висшата лига, а между тях Матийо Фламини също се разписа.

Успехът отдалечи „артилеристите” на цели 7 точки пред най-близките преследвачи Ливърпул и Челси преди техните мачове от кръга.

Началото на мача в Кардиф беше взривно. Джак Уилшър с две докосвания елиминира корееца Ким, който миналия уикенд вкара изравнителния гол за 2:2 с Юнайтед, и се нагласи, а после с хубав удар от 18 метра тресна напречната греда.

В 16-ата минута се получи ситуация, която много рядко може да се види в професионалния футбол, още по-малко на високо ниво. Йозил с едно докосване матира защитата и изведе Жиру сам срещу вратаря, но защитната четворка на домакините спря да играе, чакайки засада, френският нападател също спря да играе, но вдигнат флаг нямаше и Жиру се сети с огромно закъснение да стреля, ала ударът бе спасен пред невярващия поглед на Арсен Венгер, който бе бесен.

Друга запомняща се ситуация озари „Кардиф Стейдиъм” след 29 минути игра. Йозил центрира, а Рамзи страхотно насочи с глава под гредата за 1:0, но демонстративно не се зарадва на попадението срещу бившия си отбор и цялата публика скочи на крака да го аплодира.

До почивката Кардиф малко поизравни играта, но и втората част започна с натиск на лондончани. Рамзи отлично стигна аутлинията и заложи за Жиру фронтално срещу вратата, ала на голлинията Търнър и Джони изчистиха с общи усилия.

Против логиката, и на Счежни му се наложи да прави страхотно спасяване. Ким отклони центриране на Тейлър към задната греда, там Кембъл прегази Гибс във въздуха и насочи в обратния ъгъл, но полският страж извади удара.

Отборът на Венгер майсторски свали темпото и в дълги периоди разиграваше в центъра и своята половина преди да убие интригата 4 минути преди края.

Месут Йозил даде нов перфектен пас точно на точката на дузпата и там притича Матийо Фламини, за да забие високо под гредата – 2:0.

В добавеното време Тио Уолкът направи дългоочакваното си завръщане на терена след контузия на коремните мускули, като замени отличилия се с две асистенции Месут Йозил.

Уолкът веднага показа какво може. Рамзи го изведе отдясно, а крилото без капка егоизъм върна пак за уелския халф, който завърши с гол тази контра по учебник за крайното 3:0.

Арсенал е лидер с 31 точки, Кардиф има 13 на 17-о място точно над опасната зона.

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични