3. Алексис Санчес наказа две груби грешки на Съндърланд (ВИДЕО)

Алексис Санчес наказа две груби грешки на Съндърланд (ВИДЕО)

Арсенал спечели трета победа през сезона и се изкачи на пето място във Висшата лига

Алексис Санчес вкара и двата гола за успеха на Арсенал с 2:0 като гост на Съндърланд в 9-ия кръг на Висшата лига.

Третият успех на „артилеристите” през сезона ги качи до петото място на 8 точки зад лидера Челси, който утре гостува на Манчестър Юнайтед.

„Черните котки” загубиха с 0:8 от Саутхемптън миналата седмица и определено самочувствието им не бе на ниво. Това си пролича в 30-ата минута, когато Уес Браун опита да върне назад за вратаря Вито Маноне след дълга топка на Пер Мертезакер, но сбърка, Алексис Санчес пресече и лесно вкара за 1:0.

Преди това Дани Уелбек бе нахлул отляво и фалцово стреля много опасно покрай вратата.

След гола Санти Касорла се размина за сантиметри с попадение, а Калъм Чембърс накара Маноне да спасява.

След почивката Начо Монреал качи на главата на Уелбек, но английският национал направи нов пропуск.

В добавеното време Съндърланд се „самоуби”, след като вратарят Маноне не успя да овладее паса назад на Патрик ван Анхолт и Алексис Санчес на празна врата направи 2:0.

Арсенал е пети с 14 точки, „черните котки” имат 8 на 17-та позиция и могат да се окажат в зоната на изпадащите още утре.