3. Англия победи Испания с 2:0 в мега дербито на младежите

Англия победи Испания с 2:0 в мега дербито на младежите

Младежкият национален отбор на Англия постигна ценна победа с 2:0 над връстниците си от Испания в среща от група „Б” на европейското първенство за младежи в Швеция. Като цяло мачът бе равностоен, но по-чистите голови положения се откриха пред младите англичани, които пропуснаха дузпа в края на първото полувреме. В крайна сметка резервата Кембъл и „грешникът” Милнър решиха спора в полза на „трите лъва”.

Въпреки сериозните очаквания за мега сблъсък между младежките формации на Англия и Испания, двата отбора започнаха плахо мача. И в началните минути на първата част не създадоха почти нищо опасно пред двете врати с изключение на една ситуация, в която Майка Ричардс върна рисковано топката към своя вратар и за малко да се стигне до нелеп автогол, но Пол Харт изчисти със шпагат пред голлинията. В 32-ата минута Англия получи правото да изпълни дузпа, но ударът на Джеймс Милнър от бялата точка бе отразен от Серхио Асеньо и така резултатът през първото полувреме остана непроменен.

През втората част възпитаниците на Стюърт Пиърс стояха много по-добре на терена и съвсем логично се добраха до два безответни гола. Първо в 67-ата минута резервата Фрейзър Кембъл развинти бранител на Испания и с премерен удар прати топката в долния ляв ъгъл на Асеньо за 1:0. В 73-ата минута друга резерва в състава на „трите лъва” – Тео Уолкът направи страхотен пробив по лявото крило и върна топката към Джеймс Милнър, който се реваншира за пропуска си от бялата точка и с едно докосване прати топката в мрежата на Испания за крайното 2:0.

Така с тази победа отборът на Англия вече има 6 точки в своя актив, 2 пред втория Германия. Испанците са трети с 1 точка, а Финландия остава на последното място без спечелена точка.