3. Армения не успя да застане на пътя на Италия (ВИДЕО)

Армения не успя да застане на пътя на Италия (ВИДЕО)

”Скуадра адзура” надви Армения с 3:1 като гост и се изкачи на върха на група "В", където е и България

Европейският вицешампион Италия победи с 3:1 като гост Армения в мач от група „В” на квалификациите за Световното първенство в Бразилия през 2014-та година. Двубоят се игра на стадион „Храздан” в Ереван, а на почивката на мача резултатът бе 1:1, след като първо „Скуадра адзура” успя да излезе с гол напред, но до края на първата част домакините изравниха. През второто полувреме италианците достигнаха до още две попадения и по този начин спечелиха мача с 3:1 и се поздравиха с трите точки.

Първата опасност пред вратата на Армения дойде още в 5-ата минута, когато Андреа Пирло нанесе изстрел от границата на наказателното поле, но вратарят Роман Березовски спаси. Шест минути по-късно италианците успяха да поведат. Гостите получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар, отсъден за игра с ръка на Храир Мкоян в наказателното поле на Армения. Зад топката застана Андреа Пирло и с безпогрешно изпълнение изведе Италия с гол напред.

Армения се опита бързо да се върне в мача и в 15-ата минуа Арас Озбилис стреля към Джанлуиджи Буфон, но вратарят на „Скуадра адзура” отрази изстрела му. Последваха възможности пред Артур Едигарян и Артак Едигарян, но и в двата случая кълбото не попадна в рамките на вратата на Италия. В 27-ата минута равенството бе възстановено, след като Хенрих Мхитарян с левия крак прати кълбото в мрежата на съперника.

До почивката с пропуски за гостите се отчетоха Себастиан Джовинко и Рикардо Монтоливо, докато ситуации за домакините не успяха да реализират Арас Озбилис и Роберт Арзуманян.

В началото на втората част Себастиан Джовинко отправи удар към Роман Березовски, но кълбото не намери целта, а в следващите минути Хенрих Мхитарян, Давит Маноян и Арас Озбилис се отчетоха с пропуски за домакините. Така се стигна до 64-ата минута, когато италианците поведоха с 2:1 – автор на второто попадение за „Скуадра адзура” бе Даниеле Де Роси. В следващите минути Рикардо Монтоливо отправи удар извън очертанията на вратата, а Юра Мовсисян имаше шанс да изравни за домакините, но стреля в аут. Емануеле Джакерини също се отчете с пропуск за Италия, а в 81-ата минута Пабло Освалдо оформи крайното 3:1, след като прати с глава кълбото в мрежата на Армения.

След тази победа Италия се завърна на върха в група „В”, където е и България. В момента „Скуадра адзура” е на 1-ата позиция със 7 точки. Армения е на 4-ото място с 3 пункта.

Жесток резил за Юнайтед на "Олд Трафорд"! Тотнъм разби Тен Хаг и компания

Спърс стигна до категоричен успех с 3:0

Наглост! Тен Хаг се оплака от липса на средства

И това се случва въпреки, че отборът му похарчи луди пари за трансфери

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)

Гостите си тръгнаха с точката в последния момент

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор

Диего Мартинес си подаде оставката

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)