3. Арсенал измести Уест Хем от топ 5 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Арсенал измести Уест Хем от топ 5 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Топчиите се наложиха с 2:1 на "Ъптън Парк" в интригуващ сблъсък, вкараха два за три минути

Арсенал взе второ лондонско дерби за два дни – 2:1 над Уест Хем на „Ъптън Парк”. Тимът на Венгер показа ефективност, като между 41-ата и 44-ата минута излезе с два гола аванс. „Чуковете” върнаха един в началото на второто полувреме, но после отстъпиха инициативата на „топчиите” и въпреки финалния си натиск, претърпяха трета домакинска загуба този сезон и първа от август насам.

Гол от дузпа на Касорла и засечено центриране отстрана на Уелбек позволиха на Арсенал да измести Уест Хем от топ 5 на Висшата лига. Куяте даде надежди на Сам Алърдайс и компания в началото на второто полувреме, но те не успяха да избегнат второ поредно поражение.

На фона на сгъстения празничен график Арсен Венгер направи три промени в своя състав спрямо предишния мач (победа над КПР). Лоран Кошчелни започна за първи път от 3 декември насам. Франсис Коклен и Алекс Окслейд-Чембърлейн също стартираха от първата минута вместо Киърън Гибс, Томаш Росицки и Оливие Жиру. Сам Алърдайс пък направи цели пет промени в състава от онзи ден (загуба от Челси). Сако, Томкинс, О’Брайен и Амалфитано се завърнаха.

Двубоят изобилстваше от положения.

Още в началото Уест Хем стигна до гол, който обаче не беше признат заради засада. Алекс Сонг помисли, че е извел домакините напред в резултата с воле пред пеналтерията в долния ъгъл. Но лайнсменът прецени, че Сако е играл с топката, като няколко футболисти на „чуковете” бяха зад гърба на отбраната.

Стартът на Уест Хем беше обещаващ. В 20-ата минута Пер Мертезакер подари топката на Сако, който шутира слабо в Шчесни. После Кошчелни блокира удар на Керъл.

Постепенно Арсенал се съвзе и удар на Алексис Санчес отиде в аут след рикошет, преди опит на Санти Касорла да бъде блокиран.

В 39-ата минута Джеймс Томикс пропиля най-добрата възможност за домакните, като стреля над напречната греда от наказателното поле, въпреки че само трябваше да преодолее вратаря.

Само минута по-късно Уинстън Рийд умишлено препъна Санти Касорла в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Потърпевшият реализира хладнокръвно.

Арсенал показа голяма ефективност и точно преди почивката вече водеше с 2:0. След многоходова акция, в основата на която беше Окслейд-Чембърлейн, Дани Уелбек засече отблизо в мрежата.

Феновете на Уест Хем освиркаха мощно своите след сигнала за край на първата част.

Домакините излязоха оживени за втората част и Пер Мертезакер в последния момент успя да отклони топката от главата на връхлитащия Керъл при центриране на задната греда.

Все пак натискът на „чуковете” даде резултати и в 54-ата минута те стигнаха до гол. Томкинс центрира отлично отдясно, Шейху Куяте засече с глава и след рикошет топката влезе във вратата – 1:2.

Сако пропусна да засече центриране на Куяте малко по-късно и с това да изравни резултата, след което Арсенал притисна своя съперник.

Вратарят Адриан направи брилянтно спасяване в 56-ата минута при удар на Окслейд-Чембърлейн. След това стражът се справи и с изключително опасен удар на Касорла.

Арсенал не успя да реши мача и в края беше притиснат. Три пъти Адриан влизаше в наказателното поле на „топчиите” при статични положения, а Енер Валенсия пропусна да донесе точката на „чуковете”. Опитът му с глава от няколко метра мина над вратата.

Така, Арсенал вече няма загуба в пет поредни мача и с победата събра 33 точки, с 2 повече от Уест Хем, който мина шести.

Гледайте тук сблъсъка за Мадрид…

Вердер с обрат от 0:3 в Германия (ВИДЕО)

Хофенхайм падна в зрелище със 7 гола

Челси продължава да проявява интерес към Осимен

Нигериецът в момента играе под наем в Галатасарай

Жесток резил за Юнайтед на "Олд Трафорд"! Тотнъм разби Тен Хаг и компания (ВИДЕО)

Пресилен червен картон на Бруно Фернандеш доведе до 0:3

Наглост! Тен Хаг се оплака от липса на средства

И това се случва въпреки, че отборът му похарчи луди пари за трансфери

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)