3. Арсенал превзе върха след успех с 3:1 над Стоук Сити (ВИДЕО)

Арсенал превзе върха след успех с 3:1 над Стоук Сити (ВИДЕО)

Суонзи би Кристъл Палас с 2:0 като гост (ВИДЕО)

Отборът на Арсенал продължава с добрия си старт на сезона, след като днес "топчиите" взеха 3-а победа, надигравайки с 3:1 тима на Стоук Сити. Двубоят се проведе на стадион "Емирейтс" и бе от програмата на 5-ия кръг на английската Висша лига.

Срещата започна отлично за домакините, които излязоха напред в резултата още в 5-та минута, когато Рамзи засече отблизо центриране от статично положение за 1:0.

Натискът на "артилеристите" продължи, но вместо това в 26-ата минута, "грънчарите" стигнаха до изравнително попадение. Тогава Камерън направи безпомощен Шчесни с удар с левия крак извън наказателното поле.

Столичани обаче сравнително бързо съумяха да си върнат аванса, след като в 36-ата минута Мертезакер засече с глава центриране на Йозил от корнер, покачвайки на 2:1.

През втората част Арсенал продължи да бъде по-активните отбор, търсейки нов гол, който да успокои събитията на терена.

След пропуски на Жиру и Йозил се стигна до 72-ата минута, когато Йозил центрира от статично положение в пеналта на гостите, където Саня се извиси и с глава оформи крайното 3:1.

След успеха "топчиите" се изкачиха временно начело в класирането с актив от 12 точки, докато Стоук остава 9-и със 7.

В друг мач от този 5-и кръг на Премиършип тимът на Суонзи се наложи над новака Кристъл Палас с 2:1 на неговия "Селхърст Парк".

Мичу даде аванс на "лебедите" още във 2-та минута след асистенция на Раутлидж, а крайното 2:0 оформи Дайер в 48-ата след пас на Алваро.

Победата означава, че Суонзи вече има 7 точки в актива си, с 4 повече от Кристъл Палас.
Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи