3. Арсенал продължава с победите, Бендтнер отново бележи за „артилеристите” (ВИДЕО)

Тимът на Арсен Венгер постигна лека победа над Хъл у дома

Отборът на Арсенал взе лека победа с 2:0 над Хъл Сити у дома в двубой от 14-ия кръг в Премиършип.

Никлас Бендтнер отбеляза първото попадение за „артилеристите” след почти три години без гол за клуба. Месут Йозил също се разписа, като и двете попадения паднаха в началото на двете полувремена.

Още във втората минута Никлас Бендтнер откри резултата. Датчанинът се завърна в стартовия състав на „артилеристите”, отбелязвайки първия си гол от почти три години.

Аарън Рамзи подхвана атаката при гола, подаде към Карл Дженкинсън, който центрира в наказателното поле. Топката бе посрещната от Бендтнер и с глава нападателят преодоля МакГрегър.

Десетина минути преди края на първата част смият Рамзи имаше възможност да се разпише. Уелсецът открадна топката в средата на терена, напредна и стреля. Кълбото се насочваше към долния ъгъл на вратата на МакГрегър, но вратарят на Хъл успя да запази вратата си този път.

Второто полувреме започна така, както и първото. След само дви минути от началото на втората част, МакГрегър трябваше да вади топката от мрежата за втори път.

Невероятно двойно подаване между Месут Йозил и Аарън Рамзи позволи на германеца да излезе на перфектна позиция. Бившият полузащитник на Реал (Мадрид) рядко греши от подобни позиции и с лекота пусна топката зад МакГрегър.

В средата на втората част Бойд пропусна златна възможност да намали резултата. Нападателят на Хъл засече центриране на Сагбо, но ударът му отблизо мина покрай вратата.

Тимът на Арсен Венгер запазва първата си позиция в класирането, както и разликата от четири точки пред втория Челси. За Хъл Сити това бе трета загуба в последните им четири мача във Висшата лига, като „тигрите” са на 12-ата позиция.

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични