3. Арсенал си направи лек мача със Стоук (ВИДЕО+СНИМКИ)

Арсенал си направи лек мача със Стоук (ВИДЕО+СНИМКИ)

Артилеристите постигнаха комфортна победа 3:0, Алексис Санчес блести с два гола и асистенция

Алексис Санчес беше точен на два пъти, а Арсенал измести комшиите Тотнъм от петото място във Висшата лига с класическа победа 3:0 над Стоук Сити в 21-ия кръг, постигната с доминираща игра.

Лоран Кошчелни даде аванс на домакините с глава още в 6-ата минута, като той беше оставен непокрит при центриране на Санчес. След това чилийският национал завърши успешно комбинация с Томаш Росицки, за да удвои преди почивката. 26-годишният Санчес вкара втория си гол в мача и 18-и този сезон от свободен удар малко след почивката.

Домакините започнаха енергично. Асмир Бегович спаси находчиво удар на Алексис Санчес в долния ъгъл, но в 6-ата минута Арсенал вече откри. Стоук не успя да изчисти корнер, Санчес върна обратно в наказателното поле и Кошчелни прати неспасяемо за вратаря с глава – 1:0.

Арсенал обаче трябваше да извършва принудителна смяна. Матийо Дебюши трябваше да бъде заменян след само 10 минути. Французинът рани своето рамо след единоборство с Марко Арнаутович.

Въпреки това, домакините продължиха да упражняват натиск и застрашиха два пъти своите гости. Първо Оливие Жиру предизвика спасяване отстрана на Бегович преди да прати встрани от вратата секунди по-късно.

Стоук имаше шанс точно преди първия половин час, когато Боян Къркич пусна към Глен Уилън от свободен удар, но 30-годишният шутира над вратата.

Арсенал удвои в 33-ата минута. Оживеният Санчес размени пасове с Томаш Росицки, разходи се в наказателното поле и направи 2:0.

Вратарят на „артилеристите” Давид Оспина не беше тестван до добавеното време на първата част. Колумбийският национал спаси кротък удар на Питър Крауч.

Санчес добави втори гол към своята сметка 4 минути след подновяването на играта, шутирайки между стената от свободен удар и пращайки в мрежата на Бегович за трети път.

По-нататък Арсенал върна газта и даде възможност на Стоук да регистрира няколко положения. В 77-ата минута Джоф Камерън завърши бързо в мрежата пас на Крауч, но попадението не беше признато поради засада, за щастие на домакините.

Три минути по-късно Санчес направи нова магия, преодолявайки двама и извеждайки Уолкът, но английското крило не улучи вратата.

Арсенал комфортно си осигури трите точки, за да остане в близост до място в Шампионската лига.

Грънчарите заемат 11-ото място в таблицата.