3. Арсенал взе своето на "Олд Трафорд" и остави битката за титлата до края (ВИДЕО)

Арсенал взе своето на "Олд Трафорд" и остави битката за титлата до края (ВИДЕО)

"Топчиите" с 1:0 срещу Манчестър Юнайтед и отново на върха в Англия

Арсенал постигна трудна минимална победа с 1:0 като гост на Манчестър Юнайтед в мач от предпоследния 37-и кръг на Висшата лига. Единственото попадение за „артилеристите“ вкара Леандро Тросар  в 21-вата минута.

Без да блестят, футболистите на Микел Артета в крайна сметка изпълниха задачата си на „Олд Трафорд“. Взеха трите точки и излязоха временно начело в класирането. Лондончани са с 86 точки, на 1 пред Манчестър Сити. „Гражданите“ са с мач по-малко и все държат съдбата си в свои ръце.

В средата на първото полувреме Арсенал излезе напред в резултата. Андре Онана изрита топката в предни позиции Бен Уайт и Кай Хаверц комбинираха. Германецът намери Леандро Тросар, който не пропусна от близко разстояние – 1:0 в полза на лондончани. Имаше съмнения за засада, но Каземиро я покриваше.

Половин час след началото Арсенал пропусна да удвои преднината си. Букайо Сака намери Бен Уайт, но неговият удар от малък ъгъл излезе в аут.

В 55-ата минута удар на Деклан Райс беше блокиран. Мачът се успокои откъм положение. Двайсетина минути по-късно Антони от Ман Юнайтед проби през центъра. Неговият удар обаче беше спасен от Рая.

Пет минути по-късно защитата на „червените дяволи“ не противодейства добре на Деклан Райс. Онана обаче пак бе на мястото си, за да остави домакините в мача. Опитите на „червените дяволи“ да стигнат поне до равенство не бяха успешни. Така Арсенал прибра скъпоценните три точки.

В последния кръг от Висшата лига „артилеристите“ приемат Евертън, докато за Манчестър Юнайтед предстои отложен мач срещу Нюкасъл, който може да е от ключово значение за евроучастието на „червените дяволи“ през следващата кампания.