3. Арсенал взе своето в Уелс и се откъсна на върха във Висшата лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Арсенал взе своето в Уелс и се откъсна на върха във Висшата лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Топчиите” биха Суонзи с 2:1 след гол на тийнейджър и дежурното попадение на Рамзи

Арсенал продължи с феноменалното си представяне след загубата от Астън Вила у дома в първия кръг от Висшата лига и записа десети пореден успех във всички турнири.

„Артилеристите” спечелиха с 2:1 визитата си на Суонзи в Уелс от шестия кръг на Премиършип и така еднолично оглавиха класирането, възползвайки се от резултатите на останалите претенденти за върха.

Първото полувреме на стадион „Либърти” премина при поделено надмощие и приключи без попадения, но през второто 20 712 зрители видяха три гола.

Първият от тях бе вкаран от най-силния футболист на терена – Серж Гнарби. 18-годишният германец откри резултата след хубав пас на Арън Рамзи в 58-ата минута, когато „топчиите” направиха показна атака и юношата им реализира дебютното си попадение в английския елит.

Само четири минути по-късно Арсенал нанесе втори удар, тъй като Оливие Жиру изведе Рамзи и уелският национал вкара деветото си попадение от началото на сезона и пето в последните 4 мача.

След това домакините се опитаха да отговорят и треньорът им Михаел Лаудруп реши да заиграе с двама в атака, заменяйки Шелви с Бони, ала това доведе само до почетно попадение, дело на Бенджамин Дейвис.

Единственият уелсец в стартовия състав на домакините се разписа в 82-ата минута и даде надежди на „лебедите”, ала в крайна сметка те инкасираха втора поредна загуба и останах със 7 точки от 6 мача.

Арсенал пък събра 15 и се откъсна на 2 пред втория в таблицата Тотнъм и на 4 пред Челси и Саутхемптън.

20 0 Съндърланд 5 0 1 4 3:11 -8 1

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи