3. Атлетико (Мадрид) направи на пух и прах европейския клубен шампион (видео)

Атлетико (Мадрид) направи на пух и прах европейския клубен шампион (видео)

Испанския тим спечели с 4:1 срещу Челси, Фалкао блести с хеттрик

Носителят на трофея в Лига Европа през изминалия сезон – Атлетико (Мадрид), разпиля с 4:1 европейския клубен шампион Челси в мача за Суперкупата на Европа, игран тази вечер на „Стад Луи II” в Монако.

„Дюшекчиите” се представиха много по-добре от „сините” от Лондон, а герой за испанският тим бе нападателят Радамел Фалкао, който наниза хеттрик още през първото полувреме.

Двубоят започна отлично за Атлетико (Мадрид), който водеше с 1:0 още в 6-ата минута. Фалкао не остави шансове на Петър Чех и изведе испанския тим с гол напред. Силните изяви на гостите продължиха и в следващите минути и в 19-ата „дюшекчиите” вече водеха с 2:0, а отново точен за Атлетико (Мадрид) бе Фалкао.

До почивката Челси продължи да не показва всичко, на което е способен, а испанският тим се представяше на много високо ниво. В 45-ата минута преднината на Атлетико стана класическа, след като Радамел Фалкао отбеляза нов гол във вратата на „сините” от Лондон, а по този начин оформи и своя хеттрик.

Точно когато изтичаше час игра от началото на мача, разгромът на Челси стана още по-голям, след като Атлетико достигна до четвърто попадение, което бе дело на Миранда. „Сините” от Лондон все пак достигнаха до почетен гол. Той падна в 74-ата минута, а негов автор бе Гари Кейхил.

До края на двубоя Атлетико имаше още няколко възможности пред вратата на Челси, като най-чистата от тях бе в самия край на мача, когато топката бе центрирана в наказателното поле на английския тим и Давид Луис в опита си да изчисти, можеше да си отбележи автогол, но кълбото срещна лявата греда. Малко след тази ситуация се стигна до последния съдийски сигнал, което значеше, че Атлетико (Мадрид) печели мача с 4:1 и по този начин грабва и Суперкупата на Европа.