3. Атлетико (Мадрид) оглави Ла Лига след седмия си пореден шампионатен успех (ВИДЕО)

"Дюшекчиите" победиха Валядолид с 2:0 и продължават с отличните си изяви

Атлетико Мадрид е лидер в класиране в Ла Лига след победа с 2:0 над Валядолид в мач от 12-ия кръг на испанския шампионат. Това бе седма поредна победа за мадричани в първенството.

И двете попадения за успеха на тима на Диего Симеоне паднаха през втората част. Тома Льомар даде аванс на „дюшекчиите“, а Маркос Йоренте оформи крайното 2:0 в 72-ата минута.

Със спечелените три точки Атлети вече има актив от 26. Валядолид е 19-и с 10.

В петата минута Луис Суарес овладя в наказателното поле, финтира вратаря Жорди Масип, но си поведе топката прекалено дълго. В 26-ата минута Роке Меса подаде много хитро към Оскар Плано, който обаче не успя да преодолее Облак.

В 56-ата минута Киърън Трипиър центрира в наказателното поле Луис Суарес се размина с топката, но Тома Льомар успя да я достигне и от малък ъгъл отбеляза за 1:0.

В 72-ата минута отново Трипиър асистира. Той изведе Маркос Йоренте, който стреля в близкия ъгъл за 2:0.

Испанският халф надбяга защитник, навлезе в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, удвоявайки преднината на "дюшекчиите".