3. Атлетико със спокойно 2:1 над Академика (ВИДЕО)

Атлетико със спокойно 2:1 над Академика (ВИДЕО)

Виктория Пилзен изненада Апоел в Тел Авив

Шампионът Атлетико (Мадрид) продължава да бъде безгрешен в групите на Лига Европа, след като тази вечер се наложи с 2:1 над тима на Академика Коимбра. Двубоят се игра на стадион "Висенте Калдерон" и бе от програмата на група "В" на надпреварата.

Преди сблъсъка "дюшекчиите" не бяха губили предните си 11 мача и нямаха намерение да падат и в този, започвайки много настървено в атака.

Пропуски за испанците в началото направиха Коке, Коща и Емре. От своя страна гостите от Португалия опитваха да отговорят с контраатаки, които обаче не водеха до нищо опасно пред Асенхо.

До края на полувремето гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част стартира с гол от съблекалните за домакините. Тогава Тиаго напредна добре и центрира към малкия пеналт, където Диего Коща засече с десния крак, давайки аванс на "дюшекчиите".

След попадението испанците продължиха да натискат и в 68-ата минута удвоиха аванса си след страхотен изстрел от далечна дистанция на Емре.

Така изглеждаше, че мачът се доиграваше, но в 85-ата минута Академика се върна с гръм и трясък в срещата. Тогава Сисе засече с глава центриране на Мариньо, намалявайки на 1:2.

До края на двубоя обаче, силите на Академика не стигнаха за нещо повече и така те загубиха срещата с 1:2.

В другия мач от тази група "В", игран тази вечер, отборът на Виктория Пилзен спечели гостуването си на Апоел Тел Авив с 2:1.

Израелците доиграха срещата с 10 човека, след като Кутаба получи втори жълт картон в 63-ата минута.

Иначе Маман изведе Апоел напред в 19-ата минута, а в даденото от рефера продължение на първата част Хорват възстанови статуквото. Крайното 2:1 пък оформи Райторал в 55-ата минута.

Класиране

Поз Отбор М П Р З Г. Точки
1 Атлетико Мадрид 3 3 0 0 5 9
2 ФК Виктория Пилзен 3 2 0 1 2 6
3 Академика Коимбра 3 0 1 2 -3 1
4 Апоел Тел Авив 3 0 1 2 -4 1
Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи