3. Барса измъкна с мъка минимална победа от Гранада (видео)

Барса измъкна с мъка минимална победа от Гранада (видео)

Без особено желание за игра каталунците взеха нужното

С много мъка и сякаш без особено желание за игра Барселона победи с 1:0 като гост скромния тим на Гранада и не позволи драматичното 0:0 със Севиля преди няколко дни да се превърне в криза.

Гола на победата вкара Шави в 34-ата минута. Мачът бе доста изнервен въпреки сравнително ранния аванс, взет от каталунците. Реферът Сезар Мунис Фернандес показа общо 11 жълти и 2 червени картона, като домакините получиха първия червен картон в 54-ата минута, а втория в 93-ата.

Като цяло каталунците отново използваха познатата си тактика и задържаха дълго време топката, с което изнервяха противника и го караха да прибързва.

В 34-ата минута Барса получи шанс за пряк свободен удар малко преди границата на наказателното поле. Зад топката застана Шави, който с прекрасен удар над стената изведе своя отбор напред.

До края на мача Барселона държеше напълно инициативата особено след втория жълт картон на Хайме Ромеро в 54-ата минута.

Въпреки оставането с човек повече на терена обаче, „блаугранас“ не демонстрираха познатото ниво. Меси губеше странно много топки и не бе така труден за предвиждане както обикновено, а Давид Вия отново показа, че напоследък тотално е изгубил формата си.

Макар и с превъзходство до самия край, каталунците с лека ръка пропиляха доста възможности, в които последния пас или удар липсваха.

Играчите на Гранада пък съумяха да направят само едно-две центрирания, с които предизвикаха леко напрежение в наказателното поле в последните секунди.

В 93-ата минута при спорно положение на засада, в което двама играчи на домакините оставаха само срещу Валдес, бе отсъдена засада. Маркираният зад защитниците на Барса Дани Бенитес започна да протестира и получи втори жълт и съответно червен картон.

Утре и в четвъртък са останалите мачове от междинния кръг в Примера дивисион.