3. Барса надви Алавес и в реванша, Давид Вия с два гола (+ВИДЕО)

Барса надви Алавес и в реванша, Давид Вия с два гола (+ВИДЕО)

Каталунците спечелиха с 3:1 на "Ноу Камп" и се класираха на осминафиналите с общ резултат 6:1

Барселона победи Алавес с 3:1 в реванша от 1/16-финалите в турнира за Купата на Краля и продължава напред с общ резултат 6:1. Давид Вия вкара два гола, а Адриано добави един за каталунците. Преди това Вигуера бе извел напред Алавес.

Тито Виланова заложи на млад състав за купата, като даде почивка на почти всички титуляри. Лионел Меси получи почивка в гонитбата с Герд Мюлер и след тази вечер остава на три гола от вечния рекорд за голове в една календарна година – 82:85 за Мюлер.

Все пак в състава на Барса имаше опитни фигури като Пуйол и Масчерано, а Давид Вия водеше атаката.

Барса заби Алавес пред неговата врата, но гостите използваха една от атаките си да поведат. Адриано подари топката на съперника, Мики центрира на далечната греда, където Вигера се разписа за 0:1.

Бъркотията в защитата на „блаугранас” бе голяма, но изравнителният гол дойде в 35-ата минута. Адриано направи хубаво двойно с Тиаго Алкантара, вратарят Ерера излезе да го пресрещне, но Адриано спокойно пусна по земя в мрежата за 1:1 след 35 минути.

След почивката на сцената излезе Давид Вия. Вия изведе Барселона напред с безупречно изпълнение на пряк свободен удар в 56-ата минута за 2:1.

Минута по-късно Луисми изравни, но страничният рефер прецени, че има засада въпреки протестите на Алавес.

След още минута каталунците нанесоха нов удар. Тейо получи зад защитата при спорно положение за засада, а той даде на Вия на празна врата – 3:1.

На осминафиналите Барса ще играе с Кордоба, като първият мач е на 12 декември.

В друга среща от 1/16-финалите Севиля срази закъсалия Еспаньол с 3:0 в Каталуня и се класира напред с общ резултат 6:1.