3. Барса наказа Леванте с 4 гола за 17 минути, шоу на Иниеста (ВИДЕО+СНИМКИ)

Барса наказа Леванте с 4 гола за 17 минути, шоу на Иниеста (ВИДЕО+СНИМКИ)

Иниеста с гол и хеттрик асистенции, каталунците вече са на 11 точки пред Реал Мадрид, Меси е на три гола от Герд Мюлер

Барселона увеличи преднината си пред Реал Мадрид на 11 точки в Ла Лига след убедителен успех с 4:0 като гост на Леванте в 13-ия кръг. Лионел Меси вкара два гола и вече има 82 през календарната 2012 година, а по едно попадение добавиха Андрес Иниеста и Сеск Фабрегас. Виктор Валдес пък спаси дузпа в края и не позволи на домакините да отбележат поне почетен гол. Барса пък вкара всичките си попадения в рамките на 17 минути меджду 46-ата и 63-ата.

Каталунците вече имат 37 точки на върха, Атлетико Мадрид е втори с 34, а Реал Мадрид остана с 26 на трета позиция.

Барса нанесе едва второ поражение на Леванте на неговия „Сиудад де Валенсия”, като преди това този сезон това стори единствено Реал Мадрид.

Въпреки двата гола на Меси, звездата на мача се казва Андрес Иниеста. Маестрото на Барселона вкара най-красивия гол в мача и направи хеттрик от асистенции.

Обичайната доминация на Барселона във владеенето на топката не смущаваше домакините, които търпеливо чакаха своите шансове.

При един от тях в 13-ата минута Хуналу центрира добре, топката стигна до Баркеро, но неговият удар бе избит от Виктор Валдес.

Минута по-късно Дани Алвеш се контузи и бе заменен от Мартин Монтоя. С тази смяна всичките 11 играчи на терена от състава на Барселона бяха продукт на школата „Ла Масия” – нещо, което изглежда почти немислимо в съвременния футбол на високо ниво...

Редките атаки на Леванте носеха повече заплаха от непрекъснатите пасове на Барса, макар действията почти изцяло да се развиваха пред вратата на домакините.

В 38-ата минута Хуанфран засече от воле центриране от корнер, но Обафеми Мартинс засече много леко с глава и не затрудни Валдес.
И докато първата част беше почти перфектна за домакините, то със старта на втората за тях се разрази истинска буря и 17 минути по-късно Леванте губеше с 0:4.

Андрес Иниеста даде пас по конец за Меси и аржентинецът много елегантно копна топката покрай вратаря за 0:1 само две минути след почивката.

След още 4 минути гостите удвоиха аванса, а комбинацията отново бе същата. Иниеста излъга Лел, стигна аутлинията и върна за Меси, който по земя в обратния ъгъл преодоля вратаря Мунуа - 0:2. Попадението бе под номер 82 за Лионел Меси за календарната 2012 година и така той вече е само на три гола от вечния рекорд на Герд Мюлер – 85 гола за календарна година.

Иниеста бе в невероятна форма тази вечер и на свой ред се записа сред голмайсторите. Педро му подаде в 57-ата минута, Иниеста напредна и от границата на наказателното поле прати снаряд в близкия горен ъгъл, обирайки паяжината за 0:3.

Сеск също вкара за 0:4 в 63-ата минута. Фабрегас комбинира отлично с Иниеста и от малък ъгъл вкара на празна врата, с което пък Иниеста оформи своя хеттрик от асистенции.

Три минути преди края Леванте получи шанс за почетен гол. Карлес Пуйол направи нарушение в наказателното поле и домакините получиха дузпа.

Баркеро обаче стреля много слабо от бялата точка, Валдес плонжира и изби. Последваха два удара веднага след спасената дузпа, но Валдес отново се справи и запази суха мрежа в този мач.

Барса е лидер с 37 точки, Леванте е шести с 20.