3. Барса не вкара за сефте през сезона, Меси изпорти съмнителна дузпа (видео+снимки)

Барселона не можа да бие 9 от Севиля и сдаде първото място на Реал след 0:0 на "Ноу Камп"

Европейският шампион Барселона не можа да вкара гол за първи път през този сезон и завърши при 0:0 в домакинския си мач срещу Севиля. Лионел Меси пропусна дузпа в продължението на мача, а Севиля завърши мача с 9 души след червени картони на Фреди Кануте и Фернандо Наваро в заключителните минути на мача, когато напрежението достигна връхна точка и дваат състава се хванаха за гушите при масово сбиване.

В герой за гостите се превърна вратарят Хави Вара, който хвана дузпа на Лионел Меси в продължението на мача и буквално сам спря звездите на каталунците със серия от страхотни спасявания през целия мач.

Барселона можеше да открие резултата в 6-ата минута, когато Меси копна топката зад защитата на Севиля, но вратарят Хави Вара излезе предвидливо и изпревари Андрес Иниеста. В 10-ата минута Адриано проби добре отдясно и пусна по земя към Иниеста, който стреля но стражът изби с крак.

Севиля също имаше своите шансове. След 12 минути игра Абидал спря една топка в наказателното поле, но не усети, че Хесус Навас е зад гърба му. Испанецът отне от бранителя, но Валдс излезе предвидливо и изчисти.

В 20-ата минута пак Хесус Навас създаде хаос в защитата на каталунците, стреля в горния десен ъгъл, но Виктор Валдес с невероятен рефлекс изби над гредата в корнер. Преди мача Севиля имаше само 6 победи в досегашните 67 мача срещу Барселона на „Ноу Камп”.

5 минути преди почивката Адриано и Иниеста направиха двойно подаване, бразилецът намери Давид Вия, но Вара по невероятен начин отрази удара му от точката на дузпата. В края на полувремето „блаугранас” имаше 76% от владеенето на топката, но гол така и не падаше след блестящите изяви на стража на Севиля.

След почивката картинката на „Ноу Камп” не се промени. Севиля се бранеше добре, а Барса се опитваше да пробие стената пред себе си. В 54-ата минута Вара направи поредно фантастично спасяване след фалцов удар на Иниеста от границата на наказателното поле. 2 минути по-късно Меси опита да преодолее стража с глава, но Вара пак бе непробиваем.

20 минути преди края Дани Алвеш проби и центрира, Ескюде отклони към собствената си врата, но Вара изби с мъка в корнер. В 73-ата минута Меси намери с прозорлив пас зад защитата Иниеста, топката беше неудобна за испанския национал, но той намери начин да прехвърли Вара, ала топката кацна на горната греда и излезе в аут.

В края Меси опитваше сам да мине през цялата защита на гостите. В 77-ата минута тпой преодоля трима противници, и пусна към Фабрегас, който стреля веднага, но Фацио застана пред него и изби.

Продължението на мача се оказа най-драматично. Иниеста падна в наказателното поле на Севиля след намеса на Фацио и съдията Итуралде Гонзалес отсъди изключително спорна дузпа за каталунците.

Гостите оспорваха и Фреди Кануте получи жълт картон.

Секунди по-късно нервите на малиеца не издържаха и той удари без топка Сеск Фабрегас, а съдията справедливо го изгони.

Мелето между играчите обаче сякаш успя да разсее звездата на Барса Лео Меси, който чакаше всичко да се успокои, за бие от бялата точка. Ударът му в левия ъгъл бе предугаден от Вара, който доказа, че това е неговият ден и спаси удара на аржентинеца.

Секунди преди края и Фернандо Наваро пое към съблекалните след фаул срещу Педро и втори жълт картон. Така с 9 души Севиля удържа 0:0 на „Ноу Камп” и стана първият отбор, който не получава гол срещу Барселона през този сезон.

Равенството коства на тима на Пеп Гуардиола първото място в Примера. Каталунците имат 18 точки на втората позиция, а Реал Мадрид е на върха с 18.