3. Барса превзе Балеарските острови

Барса превзе Балеарските острови

Каталунците нанесоха второ домакинско поражение на Майорка – 1:0

Барселона постигна изключително важна победа при гостуването си на Майорка, който преди този мач имаше само една загуба на собствен терен. Каталунците спечелиха с минималното 1:0 и отново излязоха на първото място в класирането преди двубоя на лидера Реал Мадрид срещу градския съперник Атлетико в неделя. Определено шансът бе на страната на Барселона. След две греди на тима от Балеарските острови през първото полувреме, гостите стигнаха до попадение през втората част и спечелиха така важния успех. Попадението бе дело на Златан Ибрахимович в 63-ата минута.

Още в 1-ата минута домакините удар на Адурис срещна напречната греда. Веднага след това двубоят затихна и чак в 15-ата минута Милито бе на добра позиция, но опитът му с глава бе спасен от вратаря на домакините Ауате. Ибрахимович също стреля, но пак стражът се намеси.

Хефрен имаше най-доброто положение за каталунците през първото полувреме, когато след индивидуална акция стреля в аут.

До края на полуврмето домакините бяха пълни господари. Кастро пропусна в 40-ата минута преди Борха Валеро да нацели левия страничен стълб до Валдес от пряк свободен удар минута по-късно.

Барса вдигна оборотите през второто полувреме. На терена се появи магьосникът Лионел Меси, който замени Андрес Иниеста, и играта на гостите определено се съживи.

В 63-ата минута резултатът бе открит от Златан Ибрахимович. Пуйол засече центриране на Шави от ъглов удар, вратарят на домакините изби, но шведът с босненски произход дебнеше в наказателното поле и порази вратата на Майорка, отбелязвайки 15-ия си гол за сезона.

Веднага след това Меси можеше да удвои преднината на Барса, но стреля неточно.

До края на срещата положенията бяха рядкост и тимът на Пеп Гуардиола взе крайната победа, като вече в 9 мача няма поражение. Майорка пък загуби за втори път у дома, след като по-рано през втория полусезон падна от Севиля.

Сега Барса води с 3 точки пред Реал, но е с мач повече от вечния си съперник. Майорка е 4-и с 47 точки, но може да бъде изместен от Севиля, който е с 45. Утре „андалусийците” гостуват на Виляреал.

МАЙОРКА – БАРСЕЛОНА 0:1
Ибрахимович (63’)

Майорка: Ауате, Матиони, Нунес, Рамис, Айосе, Марти, Суарес (77-Кейта), Валеро, Кастро (90-Уебо), Касадесус (59-Алварес), Адурис.

Барселона: Валдес, Алвеш, Пуйол, Милито, Максуел, Туре (61-Шави), Иниеста (51-Меси), Кейта, Хефрем (76-Джонатан), Ибрахимович, Педро.

Жълти картони: Рамис, Суарес, Адурис, Кастро (М), Милито, Кейта, Алвеш (Б)
Съдия: Давид Фернандес Борбалан
Стадион: „ОНО Естади”, Майорка
Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1