3. Барса срази Копенхаген с два гола на Меси (видео)

Барса срази Копенхаген с два гола на Меси (видео)

Панатинайкос и Рубин не се победиха

В мач от третия кръг в група „D” на шампионската лига Барселона победи с 2:0 гостуващия отбор ФК Копенхаген и се изкачи на първо място в класирането със седем точки. И двете попадения за каталунците отбеляза Лионел Меси, който изравни рекорда на Ривалдо по резултатност в Шампионската лига от 30 гола.

За Барселона на вратата започна Хосе Манюел Пинто, който направи своя дебют за Барса през този сезон. 34 годишният вратар замени в последния момент титулярния страж Виктор Валдес, който имал здравословни проблеми. Друга промяна в състава на Барса бе появата на Бускетс на мястото на Шави.

Датчаните влязоха в тази среща като лидери в групата след постигнатите две последователни победи срещу Рубин (Казан) и Панатинайкос. Футболистите на Копенхаген започнаха смело двубоя и още в първата минута можеха да застрашат вратата на домакинте,

Клаудемир обаче не успя да нанесе точен удар. Началният ентусиазъм на гостите бе бързо потушен и в 5-та минута след великолепен пробив на Меси, топката попадна в Давид Вия, който с техничен удар разтресе горната греда на вратаря Виланд.

Барса разиграваше продължително в типичния си стил и с постепенни атаки притисна гостите в тяхната половина. В 10-та минута на срещата, удар на Максуел от малък ъгъл бе отразен от Виланд, а секунди по-късно попадение на Меси бе отменено поради засада.

Резултатът на Ноу Камп бе открит в 19-та минута на мача, след попадение, дело на Лионел Меси. Аржентинецът беше намерен от Иниеста на границата на наказателното поле и с безпощаден изстрел отбеляза невероятно попадение в горния десен ъгъл на вратата на гостите. По този начин носителят на Златната топка отбеляза третия си гол в три мача от тазгодишното издание на Шампионската лига.

В 26-та минута Сантин можеше да се озове сам срещу Пинто, но футболистът на ФК Копенхаген, като че ли очакваше страничният съдия да маркира засада и се отказа да играе с топката.

Флагът обаче така и не бе вдигнат. Това беше една от малкото възможности за гостите да направят нещо смислено в атака.

До края на първото полувреме, опасни удари на Давид Вия и Дани Алвеш бяха спасени от Виланд, а попадения на Меси и Вия бяха правилно отменени поради положения на засада.

Първата възможност през второто полувреме отново се откри пред гостите, но Сезар Мартин не успя да засече прострелното центриране на Поспех в наказателното поле на Барса.

Последва дълъг период без опасности и пред двете врати. Испанците отново имаха преимущество във владението на топката и с многобройни пасове разиграваха спокойно, без да застрашат сериозно вратарят на гостите.

В 67-та минута отлична възможност бе пропиляна от футболистите на ФК Копенхаген. Сенегалецът Дам Н’Дой със силен удар нацели напречната греда над Пинто, след което Сезар Сантин не успя от близко разстояние да се разпише с глава пред полу-опразнената врата на домакините.

Пет минути по-късно каталунците имаха шанс да удвоят преднината си, но ударът на Вия от близко разстояние бе блестящо отразен от стража на датчаните.

В 86-та минута Квист се опита да прехвърли Пинто от около 40 метра, но стражът на каталунците внимаваше. В последвалата атака на Барса, Дани Алвеш уцели страничната греда, а две минути след изтичането на редовното време бе фиксиран и крайният резултат в този двубой. След удар на току що влезлия Сейду Кейта, топката попадна в Меси, който от няколко метра не сбърка за два на нула.

Другият мач от група „D” - Панатинайкос  - Рубин - завърши наравно - 0:0. През първото полувреме домакините владееха повече топката, но по-чистите положения се откриха пред отбора от Русия.

Най-опасната възможност през първата част бе дело на Касаев, който можеше да изненада стража на домакините от далечно разстояние, но вратарят Цорваш внимаваше и успя да избие топката над гредата. През втората част ролите на терена се размениха и гостите бяха тези, които имаха игрово превъзходство.

Гол на Сисе, десетина минути преди края на срещата, можеше да даде предимство на Панатинайкос, но бе отменен поради засада. Така срещата завърши при нулево равенство, което не удовлетворява нито един от двата отбора, тъй като те останаха на последните две позиции в класирането.

Барселона  - ФК Копенхаген  2:0