3. Барса вкара 4 на Райо без да се напряга (видео)

Барса вкара 4 на Райо без да се напряга (видео)

Алексис Санчес се отчете с два гола, Меси и Вия също се разписаха за успеха

Испанският шампион Барселона се завърна на победния път след изненадващото минимално поражение от Хетафе в събота, надделявайки у дома с категоричното 4:0 над новака в елита Райо Валекано в изтеглен мач от 17-ия кръг на „Ла Лига”.

Десетина дни преди Ел Класико каталунците се справиха с друг столичен тим, като по този начин се приближиха точно на победа разстояние от лидера Реал (Мадрид), на когото гостуват на 10.12.2011 г.

Сред титулярите на Барса се завърна възстановеният вече Андрес Иниеста, а още в 29-ата минута друг контузен доскоро футболист – Алексис Санчес, откри резултата след пас на Шави.

В 41-ата минута двамата повториха упражнението със същия ефект, а само две минути след втория гол на Санчес домакините достигнаха и до класическа преднина.

В автор на третото попадение се превърна Давид Вия, който бе намерен отлично от Даниел Алвеш. Крайният резултат бе оформен от звездата на каталунците Лео Меси, разписал се пет минути след паузата също след пас на крайния бранител Дани Алвеш.

В 84-ата минута Жерар Пике си изкара демонстративно жълт картон, който ще го лиши от участие в следващата среща на Барса, но пък ще му гарантира такова в Ел Класико.

НАПРЕЖЕНИЕ: Хендерсън скочи на бой срещу съотборник

Англичанинът беше бесен, въпреки успеха с 4:0 над Бешикташ