3. Барса загря за „Ел Класико” с разгром над Леванте (видео)

Барса загря за „Ел Класико” с разгром над Леванте (видео)

Каталунците спечелиха с 5:0, но капитанът Пуйол се контузи

Испанският футболен шампион Барселона разби с повече от категоричното 5:0 гостуващия Леванте в мач от 15-ия кръг на „Ла Лига”, който бе и генерална репетиция за каталунците преди мегасблъсъка с големия съперник Реал (Мадрид) след седмица.

За този двубой наставникът на домакините Хосеп Гуардиола заложи на схема с трима бранители, като в защитата на Барса действаше триото Хавиер Масчерано, Ерик Абидал и Карлес Пуйол, макар капитанът да получи травма в 36-ата минута и да бе заменен принудително.

Срещата на „Ноу Камп” обаче започна страхотно за европейските клубни шампиони, които поведоха още в 4-ата минута след пас с пета на Иниеста и попадение на Сеск Фабрегас.

В 33-ата минута бившият халф на Арсенал се разписа за втори път, засичайки с глава пас на Шави, а само четири минутки по-късно нападателят на втория тим Исаак Куенка оформи класическата преднина на домакините след ново магическо докосване на Андрес Иниеста.

Така Барса се оттегли на почивка с три гола аванс, а през втората част вкара още два на своите гости. Те паднаха за по-малко от 10 минути, като в 55-ата аржентинската перла на каталунците Лео Меси реализира 17-ия си гол през сезона и така изпревари звездата на „Белия балет” Кристиано Роналдо в ранглистата на реализаторите.

Крайното 5:0 бе оформено от Алексис Санчес пет минути след попадението на Меси, а с този резултат Барса вече има по-добра голова разлика от Реал (Мадрид), на който гостува след седмица на „Бернабеу”.

НАПРЕЖЕНИЕ: Хендерсън скочи на бой срещу съотборник

Англичанинът беше бесен, въпреки успеха с 4:0 над Бешикташ