3. Барса завърши перфектния полусезон с 3:1 над Малага (ВИДЕО+СНИМКИ)

Барса завърши перфектния полусезон с 3:1 над Малага (ВИДЕО+СНИМКИ)

Меси с гол и две асистенции, 18 победи и един равен за каталунците, водят с 18 точки пред шампиона Реал Мадрид

Барселона не спира да побеждава в Ла Лига и надделя над Малага с 3:1 в 19-ия кръг на „Ла Росаледа”. Меси, Фабрегас и Тиаго Алкантара бяха точни за каталунците, които вече имат 18 победи и едно реми, а това им дава невероятните 18 точки аванс пред шампиона Реал Мадрид и цели 11 пред втория Атлетико Мадрид. Буанунотев върна един гол от пряк свободен удар в самия край.

Тито Виланова заложи на Педро, Сеск и Меси в предни позиции срещу най-добрата защита в испанския елит. Преди този мач Малага бе допуснал само 13 гола, но Барса можеше да се похвали с цели 61 отбелязани попадения след само 18 мача.

Виланова изпусна мача за Копа дел Рей срещу Кордоба, защото беше на лечение в Ню Йорк, но тази вечер бе на скамейката.

Преди мача хиляда фенове на Малага излязоха на протест срещу решението на УЕФА да извади клуба от евротурнирите от следващия сезон.

Вратарят на Малага Кабайеро излезе да пресече пас за Меси и за малко да играе с ръка извън наказателното поле, но все пак излезе сух от ситуацията и изчисти с коляно.

Стражът се изяви по-добре като спаси удар на Иниеста след хубав пас на Сеск.

Барса поведе в 27-ата минута след кошмарна грешка на съперника. Игнасио Камачо опита да върне назад за вратаря, но пасът бе прекалено слаб, Лео Меси пресече, заобиколи Кабайеро и се разписа за 0:1.

Веднага след това Иниеста финтира добре в пеналтерията, Сеск стреля, но нямаше късмет и прати до гредата.

През цялата първа част Малага игра абсолютно равностойно със страховития си съперник, но фаталната грешка струваше скъпо.

Пет минути след почивката Меси матира защитата на домакините с прехвърлящ пас за Сеск, а Фабрегас вкара покрай Кабайеро с помощта на гредата за 0:2.

След втория гол каталунците заиграха с още по-голямо самочувствие и в центъра скриваха топката на Малага с разигравания с по едно докосване.

Виланова смени Сеск, за да пусна Тиаго и той се отблагодари с гол само 9 минути по-късно.

8 минути преди края Тиаго направи двойно с Меси и с левия крак намери долния ляв ъгъл – 0:3 и край на интригата.

Минута преди края Диего Буануноте вкара почетен гол за Малага с безупречен пряк свободен удар над стената за крайното 1:3.

Барселона има невероятните 55 точки от 18 мача на върха, а Малага е на пето място с 31 точки.
Наглост! Тен Хаг се оплака от липса на средства

И това се случва въпреки, че отборът му похарчи луди пари за трансфери

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)

Гостите си тръгнаха с точката в последния момент

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор

Диего Мартинес си подаде оставката

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)