3. Барселона се разходи за 2:0 срещу Виктория (видео)

Барселона се разходи за 2:0 срещу Виктория (видео)

Иниеста и Вия донесоха победата, феновете на Барса изтръпнаха заради Меси

Барселона се разходи за 2:0 срещу аутсайдера Виктория Пилзен в двубоя си от Група H на Шампионската лига.

Каталунците излязоха с титулярния си състав в мача срещу чехите, като Меси, Вия и Педро водеха атаката на своя тим, а Шави и Иниеста оперираха в средата.

Срещата започна с бърз гол и завърши с късен такъв. В 10-ата минута на мача Андреас Иниеста откри сметката на своя тим в двубоя, който се очакваше, че може да премине в разгром. Халфът направи супер двойно подаване с Меси, след което с още един финт матира защитниците на противника, след което преодоля и вратаря с точен удар.

Това обаче не стана. След попадението шампионите на Испания видимо намалиха темпото и пестяха силите си за мача през уикенда срещу Севиля. Макар че държеше топката през огромна част от времето, тимът на Гурадиола не можеше да вкара още един гол.

Пропуските на играчите на Барса бяха доста като Лео Меси също се отличи с неконцентрирани отигравания. Трябваше да дойде едва 82-ата минута, когато след нова атака Меси бе съборен в наказателното поле, но Давид Вия добави топката малко преди точката на дузпата.

Малко преди това пък феновете на Барселона изтръпнаха, след като аржентинската супер звезда на отбора падна покосен от защитник на Виктория след влизане отзад, а на повторението се виждаше как глезенът му бе подложен на огромен натиск. За щастие обаче след оказване на лекарска помощ Лео Меси продължи мача в оставащите няколко минути, изглеждайки здрав.

Така Барса и Милан си поделят първото място в групата с по 7 точки, докато аутсайдерите Виктория и БАТЕ са с по една.

Барселона - Виктория 2:0
1:0 Иниеста 10'
2:0 Вия 82'

Барселона: Валдес, Алвеш, Абидал, Масчерано, Адриано, Иниеста, Бускетс, Шави (к), Педро, Меси, Вия
Резерви: Пинто, Пуйол, Максуел, Фонтас, Тиаго Алкантара, Кейта, Исаак Куенка;

Виктория Пилзен: Чех, Бистрон, Пилар, Чиловски, Лимберски, Хорват (к), Петржела, Жирачек, Колар, Райторал, Бакош
Резерви: Павлик, Резник, Шевински, Трап, Фило, Дарида, Дуриш;

Рефер: Александър Ставрев, Македония;
Стадион: „Камп Ноу“, Барселона;