3. Барселона се забавлява за 4:0 срещу Еспаньол, Тито Виланова се завърна (ВИДЕО+СНИМКИ)

Педро вкара два, Шави и Меси от дузпа също бяха точни, съдия лиши Педро от хеттрик

Барселона направи летящ старт на 2013-та и победи с 4:0 закъсалия Еспаньол на „Ноу Камп” в каталунското дерби от 18-ия кръг на Ла Лига. Педро вкара два пъти, а Шави и Меси от дузпа оформиха лесния успех на „блаугранас”, които вече имат невероятните 17 победи и само едно реми в шампионата.

Най-добрата новина за Барселона и целия футболен свят тази вечер дойде от пейката. Тито Виланова седна на треньорското място само няколко седмици, след като претърпя нова операция заради коварно раково заболяване.

Пике, Пуйол и Алвеш се върнаха след контузии в тима на Барса, а напред бяха Меси, Сеск, Иниеста и Педро.

Домакините започнаха чудесно и показаха, че почивката по празниците по никакъв начин не се е отразила на формата им.

След 10 минути игра една атака мина отдясно през Алвеш, Бускетс, Меси и стигна вляво до Иниеста, който центрира по земя за Шави и халфът засече елегантно в далечния ъгъл за 1:0.

Пет минути по-късно Барса удвои с гол на Педро, но попадението бе изработено изцяло от Сеск Фабрегас. Меси изведе Сеск на левия фланг, бившият капитан на Арсенал финтира, стигна аутлинията и пак върна за Меси, който чукна за Педро и той само леко отклони с коляно в мрежата – 2:0. Попадението бе първо за Педро в първенството от август насам.

Нещата се развиваха кошмарно за Еспаньол. В 27-ата минута Барса приспа съперника с дълго разиграване, а изведнъж Бускетс изригна с извеждащ пас за Педро, който с едно докосване прехвърли Франсиско Касия – 3:0.

Само след минута Фабрегас бе фаулиран от вратаря в наказателното поле и Барселона получи дузпа. Меси прати стража в грешния ъгъл и намери долния ляв, за да открие сметката си за 2013 година след рекорда през миналата година – 4:0.

След почивката Барселона пак бе пълновластен господар на терена, а Виланова пусна в игра Тиаго, Вия и Алексис.

„Блаугранас” вкара чудесен гол в 65-ата минута, но той бе неправилно отменен с вдигнат флаг за засада. Меси и Фабрегас комбинираха, а Педро вкара на празна врата, но попадението не бе зачетено.

В този мач пък Андрес Иниеста официално закръгли своите асистенции на 100 – 79 за Барса и 21 за Испания.

В 73-ата минута страничният рефер за втори път не позволи на Педро да се зарадва на хеттрик. Пак бе вдигната засада, а повторенията показаха, че отново такава няма.

8 минути преди края Меси тресна напречната греда, но гол нямаше.

Въпреки че Барса не се разписа след почивката, успехът с 4:0 бе напълно достатъчен за трите точки. Барселона има 52 от възможни 54 точки от началото на сезона и е убедителен лидер, на 12 точки пред Атлетико Мадрид и на 16 пред Реал Мадрид.

Еспаньол е 18-ти с 15 пункта.
Наглост! Тен Хаг се оплака от липса на средства

И това се случва въпреки, че отборът му похарчи луди пари за трансфери

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)

Гостите си тръгнаха с точката в последния момент

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор

Диего Мартинес си подаде оставката

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)