3. Барселона се затрудни срещу Бетис, но все пак грабна победата (+ВИДЕО)

Барселона се затрудни срещу Бетис, но все пак грабна победата (+ВИДЕО)

Лионел Меси подобри рекорда на Герд Мюлер за най-много отбелязани голове в една календарна година

Барселона се наложи с 2:1 като гост на Бетис в мач от 15-ия кръг на испанската Примера Дивисион. Двубоят се игра на стадион „Бенито Вилямарин”, а успехът бе 14-ти за каталунците в първенството от началото на сезона.

Едно от основните неща, с които ще се запомни мачът обаче, е това, че и двете попадения за тима от "Камп Ноу" бяха дело на Лионел Меси, а с тези два гола аржентинецът подобри рекорда на Герд Мюлер за най-много отбелязани голове в една календарна година.

Иначе успехът за каталунците в никакъв случай не дойде по лесен начин, а още на почивката на мача резултатът бе 2:1 в полза на Барселона. През втората част Бетис имаше няколко много добри възможности за изравняване, а Барселона също създаде няколко чисти ситуации за отбелязване на гол. До ново попадение обаче не се стигна и така гостите спечелиха с 2:1.

Каталунците излязоха с гол напред в 16-ата минута, когато Лионел Меси с хубав удар забоде кълбото в мрежата на домакините.

В следващите минути Андрес Иниеста и Адриано направиха пропуски за гостите, а в 26-ата Лионел Меси отбеляза втория си гол в мача, след като получи пас от Андрес Иниеста и със силен изстрел бе точен за 2:0.

В 34-ата минута Шави също пропиля добра възможност за Барселона, а в 39-ата Бетис намали на 1:2. Алваро Вадийо с отличен пас изведе зад гърба на отбраната Рубен Кастро, а той с удар покрай Виктор Валдес отбеляза за 1:2. При този резултат дойде и краят на първото полувреме.

Бетис започна силно в началото на втората част, но направи няколко пропуска в началните минути. В 69-ата топката се отби в Хавиер Масчерано след центриране в наказателното поле и срещна лявата греда, преди да бъде уловена от Валдес.

Малко след това Педро се отчете с пропуск, а в 80-ата минута удар на Поцуело се отби страничния стълб, който отново спаси гостуващия тим. Две минути по-късно обаче гредата се притече на помощ и на домакините, след като първо удар на Лионел Меси срещна десния стълб, а след това Жорди Алба нацели напречната греда.

В продължението на мача Тиаго пропиля добра възможност за Барселона, а последният съдийски сигнал дойде при резултат 2:1 в полза на каталунците.

След този успех Барселона вече има актив от 43 точки, като отново се откъсна на 6 пред втория – Атлетико Мадрид. Бетис остава с 25 пункта и заема 5-ото място.