3. Байерн вкара само три на Айнтрахт (Франкфурт) (ВИДЕО)

Байерн вкара само три на Айнтрахт (Франкфурт) (ВИДЕО)

Баварците нацелиха и две греди, техен гол бе несправедливо отменен, а варатарят Трап спаси гостите от разгром

Измъчваният от контузии Байерн Мюнхен постигна комфортна победа с 3:0 над Айнтрахт (Франкфурт) на „Алианц Арена” в 28-ия кръг на Будеслигата. Робърт Левандовски се разписа два пъти, а Томас Мюлер добави гол в края за успеха, който увеличи аванс на баварците на 13 точки на върха пред втория Волфсбург.

Гуардиола бе взел предвид първия мач с Порто в четвъртфиналите на Шампионска лига в сряда и Мануел Нойер бе оставен на пейката, а Пепе Рейна получи рядък шанс да пази. Тиаго Алкантара бе титуляр за първи път от почти една година насам след тежката контузия, която вече излекува.

Данте получи жълт картон още в 3-ата минута, но баварците имаха пълен контрол върху топката и поведоха с много ефектен гол на Левандовски след четвърт час игра. Томас Мюлер намери поляка в наказателното поле, той технично прехвърли топката над главата на пазача си и с бомбено воле от въздуха щеше да скъса мрежата по диагонала – 1:0.

В 20-ата минута комбинацията се повтори и Левандовски си откри пространство с отлично първо докосване, ала после вратарят Трап с крак изби удара му. 4 минути по-късно Трап отново се намеси добре след опит на полския стрелец да мушне към долния десен ъгъл.

Рейна също напомни, че е на терена с намеса след удар на Кител, а съдиите по неясна причина отмениха гол на Мюлер след щастлив рикошет, който му поднесе топката пред вратата. Изглежда съдийската бригада маркира засада, макар че такава сякаш нямаше.

Франкфурт започна по-добре втората част, а баварците намалиха темпото. Байерн си играеше  на котка и мишка с противника и Гьотце нацели гредата зад Трап в 62-ата минута.

Центриране на Айгнер се превърна в контра за Байерн, Хасебе направи всичко по силите си и блокира Гьотце, но при добавката отблизо Левандовски не сбърка за 2:0 след 66 минути игра.

Мюлер заложи с петичка за Левандовски и само гредата попречи на бившия лидер на Борусия (Дортмунд) да оформи своя хеттрик.

Трап спаси удар на Мюлер, но капитулира за трети път в 82-ата минута, когато Вайзер опита да го прехвърли, но вместо това Мюлер овладя на аутлинията от другата страна и от много малък ъгъл се разписа за 3:0.

Байерн вече има 70 точки, втори е Волфсбург с 57 и мач по-малко. Айнтрахт (Франкфурт) е осми с 35.

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи