3. Байерн взе само точка от Шалке у дома (ВИДЕО)

Байерн взе само точка от Шалке у дома (ВИДЕО)

Жером Боатенг направи дузпа и бе изгонен в 17-ата минута, Нойер спаси удара от бялата точка

Байерн Мюнхен и Шалке 04 завършиха при резултат 1:1 в двубой от 19-ия кръг на германската Бундеслига. Байерн остана с човек по-малко в 17-ата минута, след като Жером Боатенг фаулира в наказателното поле Сидни Сам и получи директен червен картон. Ерик Чупо-Мотинг изпълни слабо дузпата и Нойер успя да улови, запазвайки равенството. През втората част домакините стигнаха първи до попадение след гол с глава на Робен в 67-ата, но пет минути по-късно Хьоведес възстанови равенството, което донесе и точка на гостуващия тим.

След спокойни първи минути на „Алианц Арена” грешка в защитата на домакините доведе до дузпа в полза на Шалке. Сидни Сам бе изведен добре в наказателното поле на Байерн, но бе повален грубо от последния в защитата Жером Боатенг, който закъсня с влизането си и логично бе изгонен. Дузпата обаче бе изпълнена несериозно от Ерик Чупо-Мотинг и смятаният за най-добър вратар в света Нойер не се затрудни да улови кълбото.

До края на първата част Шалке не само не съумя да се възползва от численото си превъзходство, а дори се прибра в собственото си поле.

През втората част домакините наложиха високо темпо и притиснаха сериозно отбора на Роберто ди Матео, който не даваше вид, че е с човек повече на терена.

Плахата игра на „кралско сините” бе наказана в 67-ата минута от Ариен Робен. В 66-ата резервата Левандовски извади топка до аутлинията, която се отби в крака на бранителя Атсуто Учида и влезе в собствената му врата, но попадението бе отменено, тъй като топката е преминала аутлинията и бе отсъден корнер. Шаби Алонсо центрира, а Ариен Рубен успя да изпревари бавния Чупо-Мотинг и насочи с глава топката в далечния ъгъл на Веленройтер за 1:0.

Възпитаниците на Пеп Гуардиола нямаха много време да се радват на гола, тъй като капитанът на Шалке Бенедикт Хьоведес върна своя тим в двубоя само след 5 минути. Сидни Сам изпълни корнер в 72-ата минута, а непокритият от никой Хьоведес отбеляза красив гол с глава и възстанови равенството.

В 90-ата минута Левандовски спря брилянтно топка, като същевременно финтира бранител на Шалке, но ударът му не бе достатъчно точен и топката мина над напречната греда.

Съдията на срещата не даде никакво продължение и секунди след изтичането на последната минута свири край на мача, което донесе точка на Шалке, който стана първият отбор в Бундеслигата този сезон без загуба на "Алианц Арена".

Във временното класиране Байерн запазва лидерската си позиция с 46 точки, докато Шалке се намира на 4-о място с 31.

Ето и всички резултати от играните до момента срещи, останалите са в сряда от 21:00 часа:

Борусия (Мьонхенгладбах) - Фрайбург 1:0

Хановер 96 - Майнц 05 1:1

Айнтрахт (Франкфурт) - Волфсбург 1:1

Байерн (Мюнхен) - Шалке 04 1:1

НАПРЕЖЕНИЕ: Хендерсън скочи на бой срещу съотборник

Англичанинът беше бесен, въпреки успеха с 4:0 над Бешикташ