3. Бешикташ подчини Стоук Сити и го измести от първото място в група "Е" (видео)

Бешикташ подчини Стоук Сити и го измести от първото място в група "Е" (видео)

Въпреки поражението от турския тим, "грънчарите" ще играят в елиминационната фаза на Лига Европа

Бешикташ победи с 3:1 Стоук Сити пред собствена публика. Сблъсъкът на „Инюню” бе последна среща и за двата отбора в група „Е” на Лига Европа. С този успех турският тим измести намиращия се на първото място преди изиграването на мача английски клуб и финишира като лидер. „Грънчарите”, които знаеха, че ще играят в елиминационната фаза на Лига Европа още преди първия съдийски сигнал на днешния двубой, завършват на второто място в крайното подреждане в групата заради поражението от "черните орли" днес.

Мачът започна силно за домакините от Бешикташ и още в началните минути с пропуски се отчетоха Уго Алмейда и Фабиан Ернст. В 11-ата минута се откри нова възможност пред германеца, но ситуацията отново не бе реализирана, след като с отлична изява се отличи пазещият за Стоук Сити Асмир Бегович.

Първата добра възможност за "грънчарите" пък можеше да реализира Камерън Джером, чийто изстрел обаче бе спасен от Рюстю Речбер. Турският вратар обаче нямаше как да отрази страхотния удар на Рикардо Фулър в 29-ата минута, след който гостуващият тим взе аванс от един гол. До края на първата част Бешикташ имаше няколко възможности за изравняване, но не се възползва от тях и след 45 минути игра резултатът бе 0:1.

Второто полувреме стартира равностойно. Постепенно Бешикташ взе инициативата, а в 57-ата минута играчите на Тони Пулис останаха с човек по-малко, след като Матю Ъпсън извърши грубо нарушение срещу Уго Алмейда в собственото си наказателно поле. Главният съдия изгони английския бранител, а преди това бе посочил бялата точка, което значеше, че домакините имаха възможността да изравнят от 11-метров наказателен удар. С отговорността да изпълни дузпата се нагърби Мануел Фернандеш, който не остави шансове на Асмир Бегович, правейки резултата 1:1.

Турският тим се вдъхнови от този гол и в 74-ата минута пълният обрат бе осъществен. Мустафа Пектемек нанесе страхотен изстрел с глава, който се оказа неспасяем за вратаря на „грънчарите” – резултатът стана 2:1 в полза на домакините.

Бешикташ успя да достигне и до трето попадение, което падна в 82-ата минута, когато Еду отправи страхотен бомбен изстрел с левия крак и по този начин оформи крайния резултат.

Така Бешикташ финишира на първата позиция с 12 точки. Стоук Сити е на 2-ро място с 11, а останалите два тима в групата – Динамо (Киев) и Макаби (Тел Авив) приключват с участието си в турнира, завършвайки съответно със 7 и с 2 пункта на 3-ата и на 4-ата позиция.

Барселона остава безгрешен след мъчно 1:0 над Хетафе