3. Бетис отчая Севиля в първия двубой в Лига Европа

Бетис отчая Севиля в първия двубой в Лига Европа

Лион с голяма крачка в турнира, АЗ се наложи над Анжи с дузпа

Бетис направи много сериозна крачка към следващия етап от турнира Лига Европа, след като се наложи с 2:0 над съгражданите си от Севиля в 1/8-финалната фаза на надпреварата. Срещата се проведе на стадион “Рамон Санчес Писхуан”, а гол майстори

Домакините имаха възможност да изравнят в средата на второто полувреме, но ударът на Кевин Гамейро с глава от близка дистанция мина над напречната греда.

В друг двубой от тази вечер Лион почти сигурно си гарантира участие в следващата фаза след категоричното 4:1 над Виктория Пилзен. Французите стигнаха до успеха въпреки че първи инкасираха гол. Голмайстори станаха Фофана (12 и 70), Лаказет (53) и  Мвуемба (’61). Голът за противника бе дело на Хорава.

Аз Алкмаар се наложи с минималното 1:0 над Анжи Махачкала. До успеха се стигна след изпълнение на дузпа през първото полувреме, реализирана от Йоханосон.

Репортажи  от мачовете гледайте във видео галерията!