3. Болтън пречупи „вълците” в края, Марто цял мач резерва

Болтън пречупи „вълците” в края, Марто цял мач резерва

Уест Хем удари Блекпул с 3:1 и помириса спасението

Отборът на Болтън продължава със страхотното си представяне през този сезон, след като днес се наложи с 1:0 над тима на Уулвърхемптън. Срещата се игра на стадион „Рийбок” и бе от програмата на 25-ия кръг на английската Висша лига.

Българският национал Мартин Петров бе в групата на Оуен Койл, но така и не се появи на терена в хода на двубоя. Иначе единственото попадение отбеляза дошлият преди броени дни от Челси Даниел Стъридж в даденото от рефера продължение.

След успеха Болтън се намира на 8-о място във временното класиране с актив от 33 точки, докато „вълците” са твърдо последни с 21 пункта, на 3 от спасителния бряг.

В друг мач от този 25-ия кръг на Премиършип, тимът на Уест Хем се устреми към излизане от зоната на изпадащите, след като надигра с 3:1 състава на Блекпул, в мач игран на стадион „Блумфийлд Роуд”.

Двубоят започна добре за „чуковете”, които откриха резултата в 24-ата минута, когато Обиня овладя на границата на наказателното поле, финтира Катхарт и стреля ниско, а след слаба проява на стража на домакините Кингсън, кълбото се оплете в мрежата му за 0:1.

След гола столичани продължиха да натискат и в 37-ата минута Роби Кийн се разписа в дебюта си, след като преди това Кингсън бе отразил два последователни удара на Обиня – 2:0.

След попадението „мандарините” опитаха да обърнат развоя на събитията и съумяха да се върнат в мача в 42-ата минута, когато звездата на тима Чарли Адам се разписа директно от корнер, но не без помощта на Грийн, който се размина с топката при центрирането и тя влетя в мрежата му – 2:1.

Радостта на Блекпул от този гол обаче трая твърде кратко, тъй като в 44-ата минута Паркър намери Обиня на около 30 метра от вратата на домакините, а бившият играч на Интер буквално разстреля Кингсън с мощен удар с десния крак за крайното 3:1.

След тази победа „чуковете” се намират на 18-а позиция в подреждането с актив от 24 точки, колкото има и 17-ят Бирмингам. Домакините от Блекпул пък са 13- с 28 пункта.