3. Болтън разцепи „грънчарите”, Марто остана резерва

Болтън разцепи „грънчарите”, Марто остана резерва

Момчетата на Оуен Койл спечелиха с 5:0 домакинството си срещу Стоук

Болтън записа изключително резултатна победа над Стоук Сити, след като разби у дома „грънчарите” с внушителното 5:0 в мач от 11-ия кръг на английската Висша лига.

Българският национал Мартин Петров остана резерва за състава на домакините, но неговите съотборници показаха, че умеят да се справят в трудни ситуации и превъзмогнаха трите поредни поражения с отлично представяне срещу Стоук.

Първото попадение в срещата падна още във втората минута и бе доста спорно, тъй като главният арбитър Хауърд Уеб позволи на Болтън да изпълни бързо един непряк свободен удар и Класнич подаде мигновено към Кевин Дейвис, който вкара топката в опразнената врата.

В 24-ата минута момчетата на Оуен Койл удвоиха аванса си след грешка на стража на гостите Асмир Бегович, който не успя да изчисти добре една топка, за да може Крис Ийгълс да я прати в мрежата му.

Така Болтън се оттегли с аванс от 2:0 на почивка, а след нея успя да наниже още три попадения, първото от които падна в 61-ата минута и бе дело на Иван Класнич.

В 73-ата пък Ийгълс се разписа за втори път в мача за 4:0, а след още 10 минути това стори и Класнич, оформяйки крайното Болтън – Стоук Сити 5:0.

Въпреки успеха си обаче домакините останаха в зоната на изпадащите с 9 точки от 11 мача, докато гостите вече са 12-и, понеже имат с 3 повече от своя опонент.

Във Франция: Оксер спря серията си от 4 загуби

След класика над участник в ШЛ

Артета не знае дали Рая ще играе в събота

Куп контузени в Арсенал преди Лестър

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични