3. Борусия (Д) отказа Зенит в първия двубой от 1/8-финалите в ШЛ (ВИДЕО)

Борусия (Д) отказа Зенит в първия двубой от 1/8-финалите в ШЛ (ВИДЕО)

Двата тима спретнаха истински спектакъл с 6 гола в Санк Петербург

Борусия (Дортмунд)  победи Зенит в първия двубой между двата отбора от 1/8-финалната фаза на Шампионската лига. Двата тима спретнаха истински спектакъл с 6 гола в Санкт Петербург - съставът на Юрген Клоп се наложи с 4:2 и направи задачата на руснаците много трудна за предстоящия реванш.

Роберт Левандовски се разписа на два пъти за победителите, а по едно попадение добавиха Марко Ройс и Хенрик Мхитарян. За Зенит точня бяха Олег Шатов и Хълк от дузпа.

Двата отбора се изправиха за първи път един срещу друг и двубоят определено ще се запомни. Първите два гола за Борусия паднаха само след 6 минути игра. Стандарт Лиеж е постигнал същия успех преди 5 години, отбелязвайки две бързи попадение във вратата на Арсенал.

Футболистите на Борусия започнаха много агресивно срещата и логично първи откриха резултата. Ройс напредна много уверено в наказателното поле, направи опит за шут, неуспешен, до него обаче бе Мхитарян, който без да се замисли веднага стреля и с плътен удар по земя не остави никакви шансове на руския страж.

Още преди да се осъзнаят, футболистите на Зенит получиха втори гол. Той дойде след кинжална атака на германците, завършена по най-добрия начин от Ройс. Той получи много добре топката от Мхитарян в пеналта и след силен удар удвои преднината за своите.

Домакините се опитаха да противодействат и постепенно изравниха играта, но допускаха лесни грешки в решителните моменти. Лошата последователност на събитията продължи за Лучано Спалети, след като се наложи да замени принудително Андрей Аршавин заради контузия. На негово място влезе Анатолий Тимошчук.

В началото на второто полувреме Левандовски имаше възможност да направи преднината класическа, но Лодигин умело отрази удара му. Упоритостта и силното желае на Зенит си казаха думата и в 57-ата минута резултатът бе намален. Тогава Вайденфелен бе прехвърлен, последва моментален удар, избит от голлинията. Нов удар и ново избиване, и чак при третия опит Шатов вкара за 2:1.

Разликата обаче бе много скоро възстановена. В 61-ата минута Пишчек намери много добре полският национал Левандовски в наказателното поле, който демонстрира самочувствие и с лекота вкара за 3:1.

В 68-та минута Пишчек фаулира Файзулин в наказателното поле на Борусия, а съдията Уилиам Колъм без да се колебае посочи бялата точка. Наказателният удар бе реализиран от Хълк, който бе безкомпромисен – 2:3.

Марко Ройс записа своята втора асистенция в срещата в 71-та минута за втория гол на Роберт Левандовски в мача. Полякът прати топката между краката на Лодигин, а след това тя влетя във вратата му.

Срещата реванш ще се играе в Германия на 19 март. Въпреки че задачата на Зенит определено изглежда много сложна, чудесата в Шампионската лига са се случвали неведнъж...

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)