3. Боян и Ел Шаарави измъкнаха Милан за 2:2 в Сицилия (+ВИДЕО)

Боян и Ел Шаарави измъкнаха Милан за 2:2 в Сицилия (+ВИДЕО)

"Росонерите" губеха с 0:2 в гостуването на Палермо, но в края бяха близо дори до пълен успех

Милан заличи пасив от два гола и взе точка от гостуването на Палермо след 2:2 в първа среща от 10-ия кръг в Серия А. Миколи от дузпа и Бриенца дадоха добра преднина на сицилианците, но Монтоливо и Ел Шаарави направиха частичен обрат до края.

"Малкия фараон" вкара седми гол в 10 мача и се очерта като основна фигура за Милан този сезон.

Преди мача Милан изглеждаше необичайно за себе си като типичен средняк – 10 точки след 9 кръга, 10 вкарани гола, 10 допуснати и 10-то място в класирането. Постът на Масимилиано Алгери бе заложен на карта, а само Стефан Ел Шаарави показваше добра форма и не спираше да бележи.

Палермо пък беше още по-зле – само 7 точки и място в зоната на изпадащите.

И двата отбора имаха отчаяна нужда от победата, което доведе до неспирни атаки към двете врати в началото, но без сериозно положения.

Фабрицио Миколи опита своя специалитет с мощни удари отдалеч, но първият опит не бе точен, а при втория той буквално запали ръцете на Амелия, който с мъка отрази.

Домакините наложиха натиск, а голът в мрежата на Милан сякаш щеше да падне рано или късно. В 34-ата минута нова бомба на Миколи от пряк свободен удар профуча много близо до гредата на Амелия.

Фламини вече имаше жълт картон и направи ново грубо влизане в краката на Риос, но съдията го пожали.

Мелетата пред вратата на гостите продължиха, а Алешандре Пато бе незабележим в атака.

Палермо получи дузпа в самия край на първата част. Миколи центрира, Абате и Бонера опитаха да спрат паса, но Абате игра с ръка, а съдията Рицоли посочи бялата точка. Миколи сам изпълни и прати в долния ляв ъгъл за 1:0 вече в добавеното време на първата част.

На почивката Фламини, който ходеше по тънък лед, излезе, а вместо него се появи Урби Емануелсон.

Това не помогна на Милан в 47-ата минута. Бриенца бе оставен сам на добра позиция, нагласи се и от 20 метра набута в долния ъгъл на гостите за 2:0, а Амелия не мръдна.

Алегри разбра, че с тази игра няма как да стане и направи двойна смяна. Незабележимият Пато и централния бранител Йепес напуснаха, а на терена се появиха Боян Къркич и Пацини.

Испанецът със сръбски корени се развихри и излъга трима, стреля, но Уйкани изби с мъка.

Подобрението в играта на „росонерите” бе видно. Боян центрира, Емануелсон засече, но вратарят спаси.

В 68-ата минута Ел Шаарави направи голям пропуск след центриране на Абате от фланга, но само секунди по-късно Милан намали.

Боян изработи гола като размина няколко защитници и видя Монтоливо, който веднага стреля, получи се рикошет и топката влезе в мрежата за 2:1.

Миколи получи контузия, но домакините бяха направили три смени и той доигра мача почти на един крак.

Промените на Алегри се отплатиха и Милан изравни 10 минути преди края. При пряк свободен удар Монтоливо пусна късо за Абате, който центрира, Уйкани изби с, на Стефан Ел Шаарави заби отбитата топка в мрежата за 2:2 със седмия си гол в 10 мача!

До края Милан изцяло доминираше, но Палермо удържа точката и се измъкна от зоната на изпадащите поне временно.

Милан вече е 9-ти с 11 точки, Палермо мръдна до 16-та позиция с 8 пункта.

Палермо - Милан 2:2
1:0 45+1' Миколи
2:0 47' Бриенца
2:1 69' Монтоливо
2:2 80' Ел Шаарави
Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи