3. Божинов не успя да помогне на Верона срещу Интер (ВИДЕО)

Божинов не успя да помогне на Верона срещу Интер (ВИДЕО)

Българският нападател се появи в игра през втората част при отпадането на веронци от купата, Интер чака Болоня или Наполи на четвъртфинал

Отборът на Интер се класира за четвъртфинал в турнира за Купата на Италия, преодолявайки като домакин втородивизионния Верона с 2:0.

Българският нападател Валери Божинов не започна като титуляр за гостите, но се появи в игра в 53-ата минута, заменяйки Паоло Гроси.

След нулево равенство през първата част и двете попадение на „нерадзурите” паднаха в началните минути на второто полувреме.

Антонио Касано откри резултата в 50-ата минута, възползвайки се от подаване на Фреди Гуарин.

Само четири минути по-късно асистентът на първото попадение на свой ред записа името си сред голмайсторите.

Българският национал имаше няколко възможности да отбележи, но така и не намери очертанията на вратата.

Божинов бе най-близо до гол в 83-ата минута, когато засече от воле центриране отляво, но от петнайсетина метра прати топката встрани от дясната греда.

В самия край на срещата българинът отново имаше шанс, но и този път не бе точен.

По този начин веронци отпаднаха от турнира, а Интер ще чака победителя от двойката Наполи – Болоня, които играят утре вечер.