3. Брага поднесе изненада на Бенфика и се класира за финала на Лига Европа (видео)

Брага поднесе изненада на Бенфика и се класира за финала на Лига Европа (видео)

Полуфиналът между двата тима бе решен от гол на чужд терен

Спортинг Брага успя да заличи пасива си от един гол срещу гранда Бенфика, победи с 1:0 и така поднесе изненадата в тазгодишното издание на турнира Лига Европа, класирайки се за финала на надпреварата, балгодарение на гола си на чужд терен и с общ резултат 2:2.

Скромният тим показа невероятен характер, успявайки да спечели минимално домакинството си срещу далеч по-именития си съперник и по този начин осигурявайки си място във финала в Дъблин.

Гостите от Бенфика започнаха прибрано срещата, разчитайки на предимството си от резултата 2:1, който бе получен в първата среща, но това им изигра лоша шега и загуби едва за 12 път от своя опонент, срещу когото има цели 85 победи.

Още в 11-ата минута Лима проби опасно и центрира в наказателното поле, но точно където нямаше негов съотборник. Седем минути по-късно обаче такъв все пак се намери и след едно изпълнение на ъглов удар домакините откриха резултата.

Уго Виана изпълни отлично корнер в 18-ата минута, а бившият халф на Виктория Гимараеш Кущодио де Кастро засече топката с глава и я прати в далечния ъгъл на вратата на Роберто.

След попадение гостите натиснаха и удар на Савиола в 42-ата минута срещна гредата, но в крайна сметка не стигнаха до попадение през първата част.

През втората част домакините се прибраха във фаза защита и показаха защо единствено Шахтьор (Донецк) успя да вкара попадение на негостоприемния, но изключително красив стадион „АХА”, успявайки да задържат преднината си, макар в последните минути да се наложи Паулао да чисти топката от голлинията си.

Така Брага си осигури сблъсък с друг португалски тим Порто, с когото ще спори за трофея от Лига Европа.

Стартови състави:

Брага: Артур, Родригес, Паулао, Мосоро (’80 Кака), Гарсия, Лима (’73 Салино), Мейонг (’87 Барбоса), Кущодио, Силвио, Алан, Виана;

Бенфика: Роберто, Луизао, Гарсия, Кардосо, Перейра, Мартинс (’81 Кардец), Коентрао, Гайтан, Сезар (’58 Яара), Савиола (’86 Менезеш), Жардел;