3. Бреша взе глътка въздух след 2:0 над Парма, Божинов с 10 минути (видео)

Бреша взе глътка въздух след 2:0 над Парма, Божинов с 10 минути (видео)

Катания и Киево си спретнаха приятелско 1:1 (видео)

Отборът на Бреша постигна изключително важна победа в борбата си за оцеляване, след като се наложи с 2:0 над тима на Парма. Срещата се игра на стадион „Марио Ригамонти” и бе от програмата на 20-ия кръг на италианската Серия „А”. Българският национал Валери Божинов се появи като резерва за гостите в 82-ата минута, но не се запомни с нищо. „Дуковете” играха около 60 минути с човек по-малко, след като Паци получи директен червен картон в 28-ата минута.

Двубоят стартира много нервно, като в началните минути на терена преобладаваха остри единоборства, които принудиха лекарските екипи на двата тима да влизат на няколко пъти в игрището. Последваха неточни удари на Диаманти от Бреша и Креспо от Парма, а в 28-ата минута Масимо Паци остави гостите с човек по-малко, след като извърши груб фаул срещу Бергонци, за който получи директен червен картон.

След като останаха с човек повече, домакините натиснаха своя съперник, но пропуски направиха Диаманти, Ландзафаме и Карачоло. В даденото продължение на първата част обаче, Бреша стигна до гола, след като Диаманти изведе Бега на добра позиция, а вторият не сбърка за 1:0.

Втората част стартира с неточен удар на Кандрева от Парма, последван от такъв и от Карачоло от домакините. Като цяло играта през вторите 45 минути обаче бе доста накъсана, въпреки че Бреша усилено търсеше второ попадение, с което да реши срещата.

В 82-ата минута наставникът на „дуковете” Паскуале Марино пусна в игра българския национал Валери Божинов, който трябваше да раздвижи играта в предни позиции на гостите. Вместо това обаче, в 87-ата минута шут на Коне срещна гредата, а в следващата атака Бреша все пак удвои преднината си с хубав гол на Алесандро Диаманти, който оформи и крайното 2:0.

След тази победа Бреша продължава да се намира в зоната на изпадащите, но вече има актив от 18 точки, на 1 от спасителния бряг. Гостите от Парма пък са 16-и с 22 пункта.

В друг мач от този 20-и кръг на Калчото тимовете на Катания и Киево не излъчиха победител помежду си, завършвайки наравно 1:1, в срещата играна на стадион „Анджело Масимино”. Лопес изведе домакините напред в 29-ата минута от дузпа, а Пелисие оформи крайния резултат в 65-ата.

След равенството Катания заема 14-а позиция в подреждането с 22 точки, а Киево са 12-и с една повече.