3. Брюж не можа да се възползва от домакинското си предимство (ВИДЕО)

Брюж не можа да се възползва от домакинското си предимство (ВИДЕО)

Белгийците изпуснаха Днепър вкъщи – 0:0

Брюж и Днепър не си вкараха гол и завършиха при резултат 0:0 първия ¼-финал помежду си от тазгодишното издание на Лига Европа.

Домакините от Белгия имаха по-добрите ситуации в мача, но не успяха да ги оползотворят.

В 27-ата минута Хосе Искердо бе изведен сам срещу вратаря, но не можа да го преодолее, а в 38-ата Лиор Рефаелов стреля опасно от далечна дистанция, ала топката мина над горната греда.

Като цяло в срещата преобладаваха физическите единобоства, като двата отбора се опитваха да стигнат до гола с центрирания или далечни изстрели.

Брюж можеше да вкара в самото начало на втората част, когато Де Фаф стреля с глава след корнер, но на сантиметри от целта.

В края гостите също имаха шансове да стигнат до успеха, но стражът на белгийците бе на ниво и така двата отбора оставиха всичко по-интересно за реванша след седмица в Киев.