3. Челси не спира да губи, Брайтън отупа еврошампиона с 3:1

Челси не спира да губи, Брайтън отупа еврошампиона с 3:1

Франк Лампард се разписа, но звездите на Ди Матео загубиха последния тест преди началото на сезона

Челси продължава с тревожните резултати преди официалното начало на новия сезон в Англия. Шампионът на Европа загуби от Брайтън като гост в контрола с 1:3 на „Емекс Стейдиъм”.

Поражението идва само седмица преди мача за „Къмюнити шийлд” срещу шампиона на Англия Манчестър Сити.

Въпреки че започна със звезди като Чех, Тери, Кейхил, Иванович, Коул, Мейрелеш, лампард, Есиен, Рамиреш, Азар и Торес формацията на Ди Матео не беше на ниво.

Само Еден Азар беше заплаха за Брайтън в началните минути, но Торес не се възползва от няколко добри позиции.

Ел Ниньо обаче направи страхотен финт за първия гол в мача. Рамиреш пусна за Торес, който хитро пропусна за връхлитащия Лампард и най-резултатният халф във Висшата лига направи 0:1.

„Лебедите” отговориха веднага, като бившата звезда на Валенсия Висенте завърши една контра по учебник за 1:1.

Секунди преди паузата Брайтън поведе. Уил Бъкли проби отдясно, опита да заобиколи Чех, но не можа, ала Барнс беше на точното място и направи 2:1.

Торес изпусна чисто положение от воле през втората част, а Чех спаси шут на Висенте.

Азар беше близо до изравняване, но при следващата контра Крофтс направи 3:1 за Брайтън с хубав удар покрай падналия Давид Луис.

С този двубой Челси завърши предсезонната си подготовка и чака двубоя за „Къмюнити шийлд” с Манчестър Сити следващата неделя.