3. Челси обърна трудно Рединг, гол от засада беляза успеха на "сините" от Лондон (видео)

Тимът от "Стамфорд Бридж" спечели с 4:2 срещу "кралските поданици"

Отборът на Челси постигна труден успех с 4:2 като домакин на Рединг в изтеглен мач от третия кръг на Висшата лига. Двубоят се игра на „Стамфорд Бридж”, а домакините поведоха с 1:0 в 18-ата минута. До почивката обаче Рединг достигна до два гола и водеше с 2:1 след 45 минути игра.

През втората част играчите на Роберто Ди Матео се вдигнаха на крака и първо успяха да възстановят равенството, след което достигнаха до нови две попадения. При първото от тях Фернандо Торес се намираше в положение на засада, но голът му все пак бе зачетен. Второто пък падна в продължението на мача и бе дело на Бранислав Иванович.

Домакините стартираха по-силно срещата и още в 7-ата минута Рамирес можеше да открие резултата, но ударът му бе спасен от Адам Федеричи. Последваха няколко нови възможности за Челси, които обаче бяха пропилени от Фернандо Торес и Рамирес, а в 17-ата минута „сините” от Лондон получиха правото да изпълнят дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Крис Гънтър срещу Еден Азар. Зад топката застана Франк Лампард и стреля много силно и въпреки че стражът на „кралските поданици” уцели ъгъла, кълбото влетя неспасяемо в мрежата му.

Радостта на Челси обаче не продължи много дълго време, защото в 25-ата минута Рединг възстанови равенството. МакКлиъри центрира кълбото в наказателното поле на Челси, а там Павел Погребняк засече топката с глава и я прати в десния ъгъл на вратата, правейки резултата 1:1.

Само 4 минути след това Рединг каза тежката си дума. Гостите получиха правото да изпълнят пряк свободен удар от границата на наказателното поле – Дани Гътри застана зад топката и стреля силно, а Петър Чех не реагира по най-добрия начин и кълбото влетя в мрежата му, като по този начин „кралските поданици” поведоха с 2:1.

До почивката Челси се опита да се върне в мача и в 40-ата минута Еден Азар получи шанс да изравни, но стреля извън целта. В продължението на първата част пък Фернандо Торес засече с глава топката след центриране на Бранислав Иванович, но кълбото премина покрай лявата греда.

Челси стартира силно през втората част и владееше инициативата в началните минути, но не достигаше до чисти голови положения пред Адам Федеричи, като шансове да се разпишат в началото на второто полувреме имаха Бранислав Иванович Еден Азар, но и двамата футболисти стреляха извън целта.

По-силната игра на Челси през втората част доведе до резултат в 69-ата минута, когато равенството бе възстановено. Основна вина за това резултатът да стане 2:2 имаше и вратарят на Рединг – Адам Федеричи. Гари Кейхил нанесе далечен изстрел, топката тупна малко пред стража на гостите, който не реагира много добре и кълбото влетя във вратата му.

В 81-ата минута пълният обрат бе осъществен. Челси поведе с 3:2, след като Ашли Коул подаде към Фернандо Торес, а той прати кълбото в опразнената врата. Испанецът се намираше в положение на засада, но страничният рефер не отсъди такава и голът бе зачетен.

Веднага след като се оказа изоставащ с един гол, Рединг можеше да изравни, но Петър Чех спаси удара на Джоби МакАнъф. В последните минути от редовното време и по време на продължението „кралските поданици” хвърлиха всички сили, за да се доберат до равенството.

В добавеното време на мача дори вратарят Адам Федеричи се включи при изпълнението на корнер. Челси обаче успя да отнеме топката и организира бърза атака, като в крайна сметка Еден Азар намери Бранислав Иванович, а той прати кълбото в мрежата на гостите, оформяйки крайното 4:2.

Така Челси вече има актив от 6 точки и е на върха на подреждането във Висшата лига. Рединг остава с 1 точка и е на 12-ото място.

Стартови състави:

Челси: Чех, Иванович, Коул, Кейхил, Тери, Микел (Стъридж 68’), Азар, Рамирес (Оскар 57’), Лампард, Мата (Мейрелеш 85’), Торес

Рединг: Федеричи, Гънтър, Харт, Горкс, Пиърс, Леджъртууд, Гътри, Каракан (Льо Фондр 71’), МакАнъф, МакКлиъри (Робсън-Кану 86’), Погребняк (Хънт 78’)