3. Челси отнесе Нордселанд (ВИДЕО)

Челси отнесе Нордселанд (ВИДЕО)

Европейският клубен шампион надви датския тим с 4:0

Европейският клубен шампион Челси победи с категоричното 4:0 датския Нордселанд в мач от група „Е” на Шампионската лига. Двубоят се игра на стадион „Паркен”, а две от попаденията за „сините” от Лондон отбеляза Хуан Мата. С по един гол пък се отчетоха Давид Луис и Рамирес.

Франк Лампард можеше да открие резултата в полза на Челси в 10-ата минута, но ударът на полузащитника на гостите не попадна в рамките на вратата, а малко след това с пропуски за Нордселанд се отчетоха Джошуа Джон и Мортен Нордстранд.

В средата на първата част Фернандо Торес получи шанс да се разпише, но ударът му бе спасен от Йеспер Хансен, а малко след тази ситуация Микел Бекман от състава на домакините нанесе изстрел към Петър Чех, но кълбото не попадна в очертанията на вратата на Челси.

Гостите поведоха с 1:0 в 33-ата минута, когато Хуан Мата успя да прати кълбото в мрежата на домакините след пас на Франк Лампард. До почивката Патрик Мтилига се отчете с пропуск за Нордселанд, а Фернандо Торес и Бранислав Иванович не успяха да реализират голови възможности за Челси.

В 52-ата минута Джошуа Джон пропусна да възстанови равенството, след като стреля в аут, а малко преди да изтече час игра от началото на срещата Микел Бекман също направи пропуск пред Петър Чех. В 61-ата минута Гари Кейхил отправи изстрел към вратата на домакините, но топката не попадна в целта, а минути по-късно Николай Стокхолм стреля хубаво, но вратарят на гостите спаси.

Последваха нови възможности за домакините, но пропуски направиха Микел Бекман и Джошуа Джон. Така се стигна до 79-ата минута, когато Давид Луис отбеляза втори гол за Челси. В 82-ата авансът на гостите стана класически, след като Хуан Мата отбеляза втория си гол в мача, правейки резултата 3:0. Крайното 4:0 в полза на Челси пък бе оформено от Рамирес в 89-ата минута на срещата.

Така Челси се поздрави с трите точки и вече е с актив от 4, като заема 1-ата позиция в група „Е”. Нордселанд е 4-ти без спечелена точка.

НАПРЕЖЕНИЕ: Хендерсън скочи на бой срещу съотборник

Англичанинът беше бесен, въпреки успеха с 4:0 над Бешикташ