3. Челси подари минимална победа на рожденика Моуриньо (ВИДЕО+СНИМКИ)

Челси подари минимална победа на рожденика Моуриньо (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Сините” продължиха напред за ФА Къп след седми пореден успех

Съставът на Челси е последният участник в петия кръг на турнира за ФА Къп. „Сините” от Лондон спечелиха с минималното 1:0 домакинството си срещу Стоук Сити и така поднесоха най-добрия подарък на своя мениджър Жозе Моуриньо, който днес празнува своя 51-ви рожден ден.

Възпитаниците на португалеца не оставиха никакви шансове на своите гости и можеха да се поздравят с далеч по-изразителен успех, ако бяха малко по-съсредоточени в завършващата част. Те уцелиха и две греди, а Самуел Ето’о и Франк Лампард направиха по един фрапиращ пропуск.

Иначе резултатът бе открит в 27-ата минута, когато бразилецът Оскар се разписа от пряк-свободен удар. Малко по-късно отново той бе близо до гола, ала шутът му срещна страничната греда.

След това натискът на Челси продължи, но първо Ето’о не съумя да се разпише на празна врата от вратарското поле, а после и Франк Лампард не се възползва, макар да бе изведен сам срещу стража на гостите Асмир Бегович. В началото на втората част

Така Челси записа своята седма поредна победа във всички турнири и очаква жребия за следващата фаза на ФА Къп, който стартира в 19:35 часа българско време.

Гледайте тук сблъсъка за Мадрид…

Вердер с обрат от 0:3 в Германия (ВИДЕО)

Хофенхайм падна в зрелище със 7 гола

Челси продължава да проявява интерес към Осимен

Нигериецът в момента играе под наем в Галатасарай

Жесток резил за Юнайтед на "Олд Трафорд"! Тотнъм разби Тен Хаг и компания (ВИДЕО)

Пресилен червен картон на Бруно Фернандеш доведе до 0:3

Наглост! Тен Хаг се оплака от липса на средства

И това се случва въпреки, че отборът му похарчи луди пари за трансфери

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)