3. Челси подчини Съндърланд във вълнуващ голов спектакъл на "Стейдиъм ъф Лайт" (ВИДЕО)

"Сините" от Лондон надвиха "черните котки" с 4:3

Челси постигна трета поредна победа във Висшата лига, след като в мач от 14-ия кръг на английското първенство се наложи с 4:3 като гост на Съндърланд. Двубоят на „Стейдиъм ъф Лайт“ бе изключително вълнуващ, а след този успех „сините“ от Лондон вече са с актив от 30 точки и продължават да са на второто място. Лидерът Арсенал има 4 точки повече от тима на Жозе Моуриньо. „Черните котки“ пък остават на дъното на подреждането с едва 8 спечелени точки след 14 изиграни мача.

Първи до гол в днешния мач успя да достигне отборът на Съндърланд. Играчите на Густаво Пойет поведоха в 14-ата минута, когато Жози Алтидор получи кълбото и с хубав удар с левия крак го прати зад Петър Чех. Отговорът на Челси обаче бе много бърз, след като „сините“ от Лондон успяха да възстановят равенството само 3 минути по-късно. Еден Азар центрира отлично в наказателното поле, а Франк Лампард забоде топката в мрежата с удар с глава от съвсем близко разстояние.

Лондончани поведоха в 36-ата минута – автор на втория гол за гостите бе Еден Азар, който нанесе великолепен изстрел отдалеч, а топката влетя в левия ъгъл на вратата на Вито Маноне. При аванс от едно попадение в полза на Челси дойде и краят на първото полувреме, като в добавеното време на първата част удар на Еден Азар от малък ъгъл бе спасен от вратаря на домакините.

Съндърланд достигна до втори гол в 50-ата минута, когато след центриране в наказателното поле на гостите се получи леко разбъркване, а Джон О’Шей със силен удар с десния крак отбеляза за 2:2. В 57-ата минута Еден Азар преодоля като на шега няколко футболисти на „черните котки“ и стреля силно към Вито Маноне, който изби, а след това Фернандо Торес стреля високо над вратата.

В 62-ата минута Еден Азар отбеляза трети гол за Челси. Белгиецът се разписа със силен удар с десния крак. В 75-ата минута Демба Ба получи кълбото и от добра позиция стреля, но покрай вратата. 5 минути след това Рамирес проби отлично и стреля към Вито Маноне, но кълбото премина покрай дясната греда.

В 84-ата минута Рамирес центрира в наказателното поле, а Филип Бардсли прати топката неволно в собствената си врата. Съндърланд намали на 3:4 в 86-ата минута, когато Бардсли с гол от няколко метра донякъде изкупи вината си за попадението, което бе отбелязал в собствената си врата малко преди това.

До края обаче не се стигна до нови голове и така Челси спечели с 4:3. В следващия кръг „сините“ от Лондон гостуват на Стоук Сити, а Съндърланд е домакин на Тотнъм.

Състави:

Съндърланд: Маноне, Браун, О’Шей, Досена, Бардсли, Гарднър (Флетчър 80’), Ки, Колбак (Ларсон 58’), Джакерини (Джонсън 65’), Алтидор, Борини;

Челси: Чех, Тери, Кейхил, Иванович, Аспиликуета, Лампард, Вилиан (Шурле 90’), Рамиреш, Азар, Торес (Ба 65’), Мата (Оби Микел 81’).