3. Челси подчини шампиона Лестър (ВИДЕО)

Челси подчини шампиона Лестър (ВИДЕО)

„Сините” победиха с 3:0, Маркос Алонсо блесна с два гола

Челси се върна на пътя на победите във Висшата лига. „Сините” от Лондон се наложиха с 3:0 над шампиона Лестър на неговия „Кинг Пауър стейдиъм” пред малко над 32 000 зрители.

Отборът на мениджъра Антонио Конте изигра силен двубой и заслужено се поздрави с успеха. Тимът вече има 52 точки на върха, като разликата с втория Тотнъм е 7. Любопитен факт е, че Челси след 21 кръга събра повече точки, отколкото за целия минал сезон - 50.

Челси бе без голмайстора си Диего Коща. Нападателят бе оставен извън групата заради контузия – по думите на Конте. Припомняме, че медиите в Англия излязоха с информацията, че играча и италианския наставник са влезли в конфликт в навечерието на двубоя с Лестър. Малко преди срещата стана ясно, че клубът ще върне нападателя си Патрик Бамфорд от Бърнли, където играе под наем.

Това бе трета загуба за „лисиците” у дома през този сезон и най-тежката до момента.

С два гола за успеха на Челси се отличи защитникът Маркос Алонсо. Той стана третият играч на „сините” на този пост , който е вкарвал два в един мач – другите са Джон Тери и Бранислав Иванович.

Алонсо откри в шестата минута, когато играчите на Лестър не успяха да се справят колективно защита и позволиха на Еден Азар да подаде към съотборника си, който с плътен удар не остави шансове на Каспер Шмайхел.

Малко след почивката Маркос вкара втория си гол. Той шутира от границата на наказателното поле след несполучлив опит за изчистване, топката се удари последователно в Дани Дринкуотър и Уес Морган преди да влезе в долния десен ъгъл.

В 64-ата минута Алонсо бе близо до своя хеттрик, след като отправи страхотен удар от въздуха, топката обаче профуча покрай лявата греда.

Педро сложи точка на спора в 71-ата минута. Той изведе Вилиан с пета в наказателното поле, Каспер Шмайхел тръгна до го пресреща и бразилецът веднага върна към съотборника си, който с глава се разписа.