3. Челси продължава за ФА Къп след 2:0 над Дарби Каунти (ВИДЕО+СНИМКИ)

Челси продължава за ФА Къп след 2:0 над Дарби Каунти (ВИДЕО+СНИМКИ)

Микел и Оскар донесоха успеха на „сините”

Отборът на Челси победи с 2:0 като гост Дарби Каунти в мач от третия кръг на ФА Къп. Жозе Моуриньо не подцени втородивизионния си съперник и излезе с титулярите.

С голове на Джон Оби Микел в 66-ата и Оскар в 71-вата минута „сините” си осигуриха участие на следващия етап от надпреварата.

Двубоят започна по-добре за Челси и те доминираха в първите 20-ина минути. След това домакините започнаха да навлизат в двубоя и да поизравнят играта. Първата по-сериозна опасност създаде Оскар, който стреля от пряк свободен удар, но топката мина покрай страничната греда.

Резултатът остана непроменен през първата част и минути след началото на второто полувреме Еден Азар се появи на мястото на Есиен, а Фернандо Торес смени Самул Ето’о.

И в 66-ата минута Челси поведе. След прекрасно центриране на Вилиан от свободен удар, Джон Оби-Микел засече топката с глава и с точен удар преодоля Грант.

Само пет минути по-късно Оскар оформи крайното 2:0. Испанският полузащитник изстреля страхотна топка от границата на наказателното поле, а вратарят на Дарби не успя да се справи, въпреки че докосна топката преди да влети във вратата му.

Фернандо Торес също имаше възможност да се разпише. Влезлият като резерва испанец получи топката в наказателното поле, премина покрай Грант, но се засуети, което позволи на защитата на домакините да се върне и да изчисти.

В друг двубой от днешната програма от третия кръг на ФА Къп Съндърланд победи с 3:1 гостуващия Карлайл.

Ето и всички резултати, както и програмата на оставащите срещи от III кръг на ФА Къп: