3. Челси проспа 45 минути, но обърна "светците" с три гола след почивката (ВИДЕО+СНИМКИ)

Саутхемптън поведе на "Стамфорд Бридж" след само 13 секунди игра, но после Кейхил, Тери и Ба доближиха Челси на 4 точки зад Арсенал

След безобразно първо полувреме Челси направи страхотен обрат през втората част и победи Саутхемптън с 3:1 с 13-ия кръг на Висшата лига. Джей Родригес изведе „светците” напред след само 13 секунди игра, но след почивката защитниците Гари Кейхил и Джон Тери вкараха за обрата с глава, а в края резервата Демба Ба вкара първия си гол през сезона във Висшата лига.

Успехът доближи Челси пак на 4 точки зад лидера Арсенал. „Сините” са с 27, а отборът на Арсен Венгер с 31. Челси пък стана първият отбор, който вкарва три гола на Саутхемптън в един мач от Висшата лига този сезон.

Торес водеше атаката на лондончани, а Оскар, Мата и Азар действаха зад гърба му.

„Стамфорд Бридж” обаче замлъкна след само 13 секунди игра. Веднага след центъра Михаел Есиен, който за първи път от много време насам беше титуляр в Премиършип, сгреши елементарно и Джей Родригес прати в мрежата зад Петър Чех за 1:0.

До около 30-ата минута Саутхемптън беше видимо по-спокойният и по-добър отбор на терена, като агресията в тима на Маурисио Почетино не оставяше атакуващите халфове на Челси да получат и да разиграят топката.

Едва преди почивката Челси се посъбуди. Торес центрира отдясно, Оскар беше оставен сам, но ударът му с глава беше слаб и Боруц комфортно лови.

Точно преди тази ситуация обаче Оскар получи разтежение и веднага след пропуска му Моуриньо го замени за Франк Лампард още в 42-ата минута. Боруц запази аванса на гостите до почивката със страхотно спасен удар с глава на Торес след центриране отляво.

Специалния се прибра в съблекалнята още преди да са изтекли добавените 4 минути на първата част и явно казаното там е повлияло много на играчите му, които излязоха преобразени.

Още на почивката Моуриньо замени грешника за първия гол Есиен и пусна втори нападател в лицето на Демба Ба.

Мачът бе обърнат с главата надолу 10 минути след подновяването на играта. Мата центрира от корнер, Ба направи засече в гредата отблизо, но Гари Кейхил показа най-бърза реакция и с глава обърна в празната врата за 1:1.

В ситуацията при гола безгрешният до момента врата Артур Боруц се контузи и беше заменен от 21-годишния Пауло Гацанига, за когото това бе дебют в Премиършип този сезон.

Този гол още повече повиши настроението в играта на Челси и „сините” скоро стигнаха до пълния обрат. Мата отново центрира, този път след пряк свободен удар отляво, а Джон Тери с глава чудесно прехвърли вратаря в далечния ъгъл за 2:1 след 62 минути игра.

До края Челси контролираше напълно срещата и успя да отбележи и трети гол в последната минута на редовното време. Рамиреш изведе Демба Ба и сенегалецът този път на сгреши за 3:1 с първяи си шампионатен гол този сезон.

Челси е втори с 27 точки, а Саутхемптън остава седми с 22.