3. Челси се издъни срещу Суонзи с две колосални грешки на Иванович (ВИДЕО+СНИМКИ)

Челси се издъни срещу Суонзи с две колосални грешки на Иванович (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" загубиха с 0:2 първия мач от полуфинала за "Кепитъл Уан Къп" след голове на Мичу и Дани Греъм

Челси изненадващо загуби с 0:2 от Суонзи като домакин в първа среща от полуфиналите за Купата на Лигата в Англия. Бранислав Иванович бе големият грешник за "сините". Сръбският бранител сбърка фатално на два пъти - за първия гол на Мичу преди почивката и за втория на Дани Греъм в заключителните секунди.

Така Челси има трудната задача да навакса два гола пасив при реванша на "Либърти" на 23 януари.

Бенитес пусна Торес като титуляр, а зад него действаха Мата, Азар и Оскар. Демба Ба и Франк Лампард получиха почивка, а капитанската лента беше на ръката на Ашли Коул в отсъствието на контузения Петър Чех.

Челси контролираше владеенето на топката, а гостите дебнеха на контра своя шанс.

Първата интересна ситуация дойде в 12-ата минута, когато Давид Луис изнесе, получи се добра комбинация и Рамиреш бе намерен отдясно, но стреля в обсега на вратаря Тремел.

Мичу тества Търнбул чак в средата на полувремето, но ниският му удар отдалеч попадна в ръцете на стража.

Мата веднъж стреля слабо, а после нямаше кой да засече острото му центриране. После и Торес се опита да достави центриране за Мата, но Тремел се хвърли смело и спаси.

Суонзи дочака своя миг и наказа грешка на Иванович. Търнбул пусна за сърбина, който направи кошмарно първо докосване, Де Гузман му отне, Мичу пое, видя излезлия напред вратар и порази горния ляв ъгъл – 0:1 в 39-ата минута.

Иванович опита да изкупи вината си, но силният му удар бе спрян от Тремел.

И през втората част срещата се развиваше по познатия начин – Челси натиска, Суонзи чака на контра.

Давид Луис напредна и стреля добре в долния ъгъл, виждаше как бележи, но Тремел се разтегна и спаси.

Франк Лампард замени Рамиреш под бурните овации на „Стамфорд Бридж”, а Торес изпусна отлично положение като отклони чудесно центриране на Мата неумело.

Мичу пак вкара след бърза контра, но този път беше в положение на засада и голът не бе зачетен.
9 минути преди края Демба Ба замени Торес, а при следващото спиране на играта Марин влезе на мястото на Оскар.

До края Челси не измисли как да вкара гол на уелския тим, но Бранислав Иванович допусна нова огромна грешка и Суонзи вкара втори гол.

Иванович върна на сляпо назад към вратаря Търнбул, там дебнеше резервата Дани Греъм, който заобиколи стража и прати в мреажат за 0:2.

Реваншът е на „Либърти” на 23 януари.
Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи